Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás után meddig tart a...

Alexa930 kérdése:

Altatás után meddig tart a köhögés?

Figyelt kérdés

Szerdán volt mélyaltatásos nagyműtétem, intubáltak hozzá. Azóta ingerköhögés kínoz, de nagyon fáj. A hasamat, izmokat, beleket műtötték, 200 belső és 50 külső varratok van, amik borzasztóan fájnak ha köhögök. Meddig tart még?

Beszéltem az orvossal, kaptam gyógyszert, minden nap jár be hozzám, nyugtat, hogy normális. Inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinél meddig tartott ez a köhögés.


2019. okt. 12. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy 2.5 és egy 3.5 órás tüdőműtétem. Egyszer köhögtem fel valami vércsomót de az a tüdőm miatt volt nem az intubálás miatt. Viszont nagyon sokáig érzekeny volt a légcsövem és ha valami picit is megakadt rajta akkor köhögni kezdetem. Nagyon könnyen félre is nyeltem eleinte. Ez fokozatosam javult. De egy évig nem tudtam magokat enni meg sehova nem mertem víz nélkül menni mert csak az segített ha ittam pár kortyot. A szódavizes italok meg az alkohol is megköhögtettek Kb. Másfél év után múlt el mondjuk 90%ban. Kókuszreszeleket még most sem merek enni és víz nélkül elindulni sem. Vagy ha mondjuk kólát iszom akkor előfordul hogy utólag köhögök tőle. Nekem azt mondta a műtőorvos hogy érzékeny ott nagyon a hám és megsérül ilyenkor és lassan regenerálódik. Amúgy nekem is rohadtul fájt a köhögés. Gondolj bele nekem ráadasul a tüdömben voltak a barratok. Azt hittem szétszakadok. Ahogy emlékszem nekem valami nyelési problémaim is voltak egy darabig. Esetleg próbalj inni ilyenkor pár kortyot vagy elszopogatni egy cukorkát ha szabad. Ha spontan köhögsz meg kérj egy röntgent mert az intubálás szövődménye lehet tüdőgyulladás.
2019. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni hogy hónapokig még dezodor szagától meg parfűtől meg kb mindentől köhögtem. Ez nem tudom a tüdőm vagy a légcsövem miatt volt.
2019. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a segítséget! Nem hangzik jól! Remélem már rendbejöttél azóta!
2019. okt. 12. 19:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából :) De mikor köhögni kellett én próbáltam megnyugodni és nyelni nagyokat és többnyire elmúlt nem kapott el durván. Ne egyél száraz meg irritáló dolgokat egy darabig.
2019. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előbb múlt el a sebfájdalom, mint a köhögés. de érezhetően napról napra kevésbé fájt. Emlékszem, már előre érezni véltem a fájdalmat, és meglepett, hogy ma reggel, mintha kevésbé hasított volna bele. Így telt egy hét, utána tűrhető volt már.
2019. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát én most rászorítom a hasamra a párnát, és úgy köhögök. Nagyon rossz.
2019. okt. 13. 12:33
 7/11 Sssaszem ***** válasza:
Hurutos, vagy szárazon köhögsz?
2019. okt. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sssaszem ***** válasza:
Hurutosan, vagy szárazon köhögsz?
2019. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tüdődből jön vagy csak a torkodnál irritált és onnan?
2019. okt. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sssaszem ***** válasza:
Nekem sajnos a intubálástól hurutosan köhögtem.
2019. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!