Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szívkatéterezéssel kapcsolatba...

Szívkatéterezéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem ha segítene valaki?

Figyelt kérdés
Mennyi idő mire kiírják az időpontot?Előtte kell e még valami vizsgálat és mi?Végzik e altatásba?Fájni fog?Meddig kell kórházban lenni?Előtte nap be kell e feküdni?A beavatkozás után van e még valami teendő?Vérhígítót kell e szedni?a beavatkozás után mikor lehet munkába állni?
2019. okt. 14. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó sok kérdés.:) Én infarktus gyanúval kerültem kórházba, rögtön megcsinálták. Vannak vizsgálatok, vérvétel, ekg, általános dolgok. Nem tudom, hogy csinálják e altatásban, nekem ébren csinálták. Nem fáj, injekcióhoz hasonló. Ha nagyon félsz, lehet kérni nyugtatót, én még az eljárás közben is kértem. Én 2 napig a megfigyelőben voltam, aztán pár nap rendes osztályon, aztán haza. Kell vérhígító. Munkát nem tudom, orvos megmondja. Ha bányász vagy, akkor biztos nem.
2019. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A vérhígító tabletta vagy injekció?köszi hogy írtál
2019. okt. 14. 20:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez kevés amit írsz! Szív katéterezés lehet csak egy szív-és érrendszeri vizsgálat, (nekem volt) . Időpontot kaptam, előtte semmit nem kellett csinálni, reggel bementem, helyi érzéstelenítő a szúrás miatt, szinte semmit nem érzel, kb.30-35 perc. Ha minden rendben van, és a vérzésed eláll, le bírják venni a szorító kötést, aznap haza is mehetsz. Semmilyen vérhígítót nem kaptam. Másik lehetőség: katéteres beavatkozás (például érfestés, értágítás, spirál felvezetés, hajszálér elsütés, stb.) Ebben az esetben sincs altatás csak helyi érzéstelenítés, nem fáj, előtte belgyógyász ellenőrzés, utána valószínű vérhígító tabletta, pár nap megfigyelés. Nem kell félni Minden jót!
2019. okt. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!