Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok. Miért védik...

Az orvosok. Miért védik egymást akkor is ha vétkeztek, mulasztottak nem véletlenül?

Figyelt kérdés
Nem látta el a beteget, nem ment be dolgozni de nem is vet ki betegszabadságot, rendes szabit, nem tartja be HIPPOKRATÉSZI esküt, orvosi titoktartást stb.

2019. nov. 4. 14:21
1 2
 11/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

Rendben, értem a kérdést csak amiatt kérdeztem vissza, mert nekem úgy tűnik, mintha ez már egy kijelentés lenne,el van döntve.

Kicsit máshonnan közelítsük meg a dolgot szerintem.

Az orvoslás nem egy olyan tudomány, ami egyértelmű választ ad mindenre, emiatt lehet olyan helyzet, amikor hibáznak, nem egyértelmű a megoldás. Nyilván a szándékos hanyagság, nem törődömség elítélendő.

Szerintem 3 féle ellátás létezik. Vagy meggyógyulsz, vagy nem, vagy nem tud mit kezdeni veled, mert nincs ismert gyógymód, és ez attól függ milyen döntést hoz az adott orvos mikor találkozik a problémáddal. Ha eleve rossz a döntés, akkor a további kezelések sem lesznek eredményesek,te nem leszel elégedett, ha jó a kezdeti döntés, akkor hamar meggyógyulhatsz, boldog leszel és a világ legjobb orvosa.

A kérdés mégis az, hogy egy orvost a nem megfelelő ellátás miatt el lehet ítélni? Ugyanis ha nem mész el hozzá, akkor még esélyed sem lett volna és biztosan beteg maradsz, vagy eltávozol.

Sajnálom, hogy ilyen rosszak a tapasztalataid. Egyébként van konkrét eset ami miatt ez így van, vagy csak általánosság a kérdés felvetés?

2019. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

Mint írtam rohadtul nem fogunk gyárba menni dolgozni biorobotnak. Magánrendelőt meg háziorvos nem nyithat, mert törvényileg nem lehetséges. Külföldön pláne az általam említett országokban úgy örülnek a képzett magyar orvosnak, mint majom a farkának. Globálisan orvoshiány van, csak Magyarország ekkora idióta, hogy képzi rohadt drágán az orvosokat majd nem becsüli meg őket.


Ó én NINCS már Hippokratészi eskü! HA lenne, akkor nem lenne egyetlen olyan nőgyógyász sem, aki nem szegte volna meg.

Orvosi eskü van, de a kettő nem ugyanaz. Arról nem is beszélve, hogy mennyit ér egy olyan eskü a modern korban, ami úgy kezdődik, hogy "Esküszöm Apollóra, az orvosra"...

2019. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ha nem tetszik a fizetés menj nyugdíjba vagy otthonba lakni meg gyárba dolgoozni. Ne külföldre menekülj Te nárcisztikus pszichopata nyugdíjas korú élősködő.alkalmaz eutanáziát magadon
2019. nov. 6. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!