Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körömbenövéssel mit tudok...

Körömbenövéssel mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés
nos az van, hogy 16 éves vagyok és be van nőve a körmöm be van gyulladva gennyedzik természetesen ku... nagyon fáj, különösen azt szeretem ha rálépnek. Na de sajnos nics sebész (ez utólag derült ki) és ráuntam az állandó orvoshoz járásra ugyanis azt csinálta a gyulladt sebesz részét egy csipesszel és elkezdte húzkodni feszegetni kifelé (már sötétedett a kép annyira fájt) bekötötte és elküldött. Én azt mondtam, hogy tökös gyerek vagyok itt és most kivágom. kivágtam egy darabot ami kb egy hétig jó is volt és elkezdett gyógyulni ,de most újra jön vissza és nem tudom mit kezdjek vele. Azon kondolkodtam hogy le kéne venni a rákba az egész körmöt és kész, csakhát ugye én majdnem szörnyethaltam amikor a doki feszegette a sebet ezért rettegek ettől a beavatkozástól. A magán rendelés, lézerműtét pedig nem 2500 a sarki zöldségesnél.

2019. nov. 5. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Két dolgot tehetsz. Vagy meglátogatod a sebészetet, ahol majd elbánnak vele (és nagy lesz az esélyed, hogy kiújul), vagy keresel egy gyógypedikűröst, akinek ilyennel van némi tapasztalata. Ezek tudnak egy speciális módszert, amely sokak számára egy jó megoldás.
2019. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tetran krémmel kend be naponta és tegyél rá egy sebtapaszt, ez leviszi a gyulladást és utána nem fog már fájni ha kivágják, vagy te kivágod, majd bekened Betadinnal. Ez nálam bevált.
2019. nov. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sajnos kicsi az esélye annak, hogy otthon megszabadulsz tőle, de vannak rá házi praktikák. Áztasd minden nap egyszer-kétszer min. fél órára ecetes forró vízbe, járj kényelmes cipőben, azaz minél tágabb és puhább orrúban, nagyon figyelj oda a tisztaságára, és persze az éjszakai Tetranos kötés is sokat segít.


Tartok tőle, hogy végül úgyis orvoshoz kell majd fordulnod, ebben az esetben mindenképp a lézeres kezelést ajánlom, ami végleges megoldás. 20.000-30.000 Ft-ért megcsinálják valószínűleg.

2019. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!