Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudok rokkantsági...

Hogyan tudok rokkantsági ellátást igényelni?

Figyelt kérdés
Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam sehol sem egyértelmű választ. Ezért szeretném kérni a segítségetek, ha már jár valakinek. Súlyos mozgásszervi fogyatékosságom van, korábban már megállapítottak nálam 78%-os egészségkárosodást.

2019. nov. 16. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell mindenfèle papír, hàziorvosról, neurolpgustól minden orvostól ahol jártál ès kaptál papírokat azt vinni kell.


Pesten van ilyen bizottság aki megvizsgàl ès megnèzik az orvosi papírjaidat. Ott állapítják meg, hogy jár e.

2019. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és pontosan melyik intézményben tudok erre a vizsgálatra jelentkezni? A nyugdíjfolyósítónál jártam, de ők azt mondták, hogy a rokkantásgi máshová tartozik. Egyébként a nyugdíjfolyósítónál már jártam szakértői bizottság vizsgálatán.
2019. nov. 16. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már korábban 78%-ot megállapítottak, akkor felülvizsgálatra hívnak be x évente. Erről a helyi önkormányzat küld tértivevényes levelet az újabb vizsgálatra. Abban leírják, mit kell vinned magaddal, és mikor kell megjelenned a bizottság előtt ismét.

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de 78%-nál már véglegesíteni szokták az embert. Mi a betegséged? Nálam ez valahogy nem stimmel. Nekem 54%-om van. Tudod mit kapok? Aktív korúak ellátását, ami jelenleg 27.075 forint. Aztán kidolgoztam a belemet, pár évet kellene összeszednem, de hogyan? Se menni, se jönni nem tudok.Csodás ellátások.

2019. nov. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A felülvizsgálat időpontját én is tudom. Nekem épp 2021-re esik, viszont azt a nyugdíjfolyósító intézi. Valószínűnek tartom, hogy te is tőlük kapod ezt az összeget, mert megegyezik a magasabb ősszegű családi pótlék összegével. A rokkantsági ellátás egy másik szerv által folyósított összeg, amely folyósításához egy új (a korábbitól teljesen független) szakértői vizsgálat szükséges. Ezt a nyugdíjfolyósítónál mondták nekem.


Javaslom te is tégy egy próbát a rokkantsági ellátás megpályázásával, hátha lesz belőle valami.


Egyébként nem egy, hanem több betegségem van. Többek között olyanok, mint vérzékenység miatt kialakult arthrosis, és egy cirka 50 fokos gerincferdülés, de tovább folytathatnám.


Visszatérve az eredeti kérdéshez, még mindig a rokkantsági rejtélyes lelőhelyét keresem. :D

2019. nov. 16. 13:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként előfordulhat, hogy Budapesten más a helyzet. Vidéken élek.
2019. nov. 16. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Máshova? Nekünk x èvente kell menni a nyugdíjfolyosító akàrmihez pestre ott állapítják meg kapjuk-e továbbra is.
2019. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aha, nekem is a nyugdíjas szervhez kell visszamennem x évente. De a rokkántsági ellátással lesz még egy teljesen másik hely is ahová x évente vissza kell majd menni vizsgáltara. Lényegében ua. csak más szervezet csinálja, nem a nyudjífolyósító. Engem legalábbis ezzel küldtek el.
2019. nov. 16. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!