Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyensúly tornára küldtek?...

Egyensúly tornára küldtek? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Picit félek attól, hogy ez biztosan jó ötlet? Agydaganatra műtöttek még év elején. Most iszonyat fáj a fejem és szédülést érzek, fáradtságot, gyengeséget. Az utóbbi időkben mindig növeltem a sétát és kisebb itthoni tornát végeztem és nem igen lett eredménye ugyanúgy megmaradtak a tüneteim és az életminőségemre komoly hatással vannak. Egy kórházi torna szerintetek tud segíteni vagy totál felesleges? Én szeretnék meg gyógyulni és ennél picit többet vártam segítséget egy neurológustól, minthogy elküld tornára. Van itt olyan, aki hasonló cipőben járt? Meg kell mondjam a neurológus doki eléggé lekezelően állt a dologhoz és úgy érzem ez csak egy hasra ütött dolog. Én szeretném a problémám ténylegesen megoldani, mert szorít az idő. Vissza szeretnék menni dolgozni.
2019. nov. 20. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom hogy egy 10 perces torna ebben sokat segitene .Több idő ott erre nincsen .Láttam mi történik a kórházba ilyen téren . A szédülés ,fájdalom okát kellene tovább keresni .Netán más gyógyszereket szedni .

Egy magán szakorvosi vizsgálatot vállalj be .

2019. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Jézusom, csak 10 perces? Én valahogy úgy gondoltam, hogy 1 órás minimum és 15 alkalommal kell mennem. Teljesen úgy érzem most magam, hogy hülyének vagyok nézve, hogy ide küldtek. Gyógyszert azt nem szedek, a Tegretol-t már elhagyhattam. Egy magándoki tényleg jó ötlet, én is ezen gondolkodtam. Hihetetlen, hogy semmit nem mondanak, nem segítenek. Egyedül a belgyógyász volt az egyetlen értelmes doktornő, aki tényleg próbált segíteni és kideríteni az okot, de sajnos a vérlebocsátás sem hozott megoldást, ugyanis másodlagos policitémiát állapítottak meg és elég erősen ez volt a gyanú, hogy emiatt van, bár még ezen vizsgálati ág nem fejeződött be, mert lesz vérvétel, de az is csak Januárba, rá 2 hónapra, de közvetlen vérlebocsátás után nem éreztem semmi különbséget. Ezen kívül májlaesio-m van még.
2019. nov. 20. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom a tornának mi köze van a fejfájásod elmulasztásához. Nem tudom, hogy egy ilyen torna egy alkalommal mennyi idő, de ezek kb. negyed órásak, nem fognak 1 órát csak veled foglalkozni. Aztán majd ha mégis, akkor majd kellemesen meglepődsz, viszont erre számíts.

Azt tudom, hogy az sztk-kban a mindenféle gyógymasszázs, az 10-15 perces, mire elkezdene hatásos lenni, már mehetsz is haza.

Én is azt javaslom, hogy ha teheted menj másik orvoshoz és vele is beszéld át.

Jobbulást kívánok neked és sok kitartást!

2019. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Körülbelül 25 perces volt az első órám. Végülis, ha betanulom, utána tudom itthon is csinálni. Azt olvastam valamit tud javítani az egyensúly torna, bár az én esetemben nem egy szimpla szédülésről van szó, hiszen egy műtét előzte meg, ahol konkrétan kibontották a koponyámat és egy szimpla koponyafeltárás is traumát okoz az agynak, arról még nem is beszélve, hogy egy 3.2cm átmérőjű daganat is ott volt körülötte 2cm ödémával. Másrészt én már próbáltam ilyen tornákat az interneten találni sokfélét és nem változtatott semmin. Bár nem tudom igazából mit lehetne ezellen tenni. Egy másik orvost viszont mindenképp felfogok keresni, hátha tud adni valami ötletet, amivel legalább enyhíteni lehetne a szédülést. Köszi!
2019. nov. 23. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!