Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Félreléptem, nem tudom eldönte...

Félreléptem, nem tudom eldönteni, hogy kificamodott a bokám, vagy elrepedt a csont. Mik a tünetek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
A bármelyik megtörtént volna, nem tudnál ráállni a fájdalomtól.
2010. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem egyszer kificamodott a bokám és nem tudtam rá állni
2010. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha hirtleen oldalra bicsaklott a bokád, attólm ég nem kell rögtön minden törésre gondolni. Ha nem színeződött el, vagy csak minimálisan, akkor borogasd pár napig hideg ecetes borogatással, az lehúzza a duzzanatot és és pihentesd. Ha mondjuk 2-3 nap múlva se bírsz ráállni és nagyon elszineződik, akkor orvos.
2010. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát kell valhogy közlekedjek a lakásban a legfontosabbak miatt, mert egyedül vagyok a kislányommal (másféléves). Nem a fájós lábamra állok és ha nehezen is, de valahogy haladok.

Köszi a válaszokat, megnyugtattatok, hogy esetleg nem ennyire súlyos a dolog, habár fel van dagadva, és fáj.

2010. júl. 19. 09:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondom, hideg viizes-ecetes borogatás, csodkáat tehet. A lurkót ebéd után dugd aludni, közben borogasd a bokádat ezerrel.
2010. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen röntgen, mielőtt nagyobb bajt csinálsz. A barátnőm ugyanígy járt, állította, hogy csak megrándult, mert már volt neki ilyen, nem nagy ügy. 1 hét múlva nem bírt lábraállni, el volt repedva a csont, sínbe tették neki, hetekig táppénz.
2010. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nekem így szakadt el részlegesen a bokaszalagom, annyi különbséggel hogy nekem ugrás után fordult alá a bokám, nekem is nagyon be volt dagadva, de nehézkesen tudtam járni rajta, nagyon remélem hogy Te nem jártál így, de egy röntgen tényleg jó lenne:)
2010. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Röntgen. Nem vesztesz vele semmit. Ha nincs semmi komoly baj, megnyugszol és nem parázol rajta folyamatosan. Ha meg gond van, akkor minél előbb orvosi ellátás szükséges a normális gyógyuláshoz.
2010. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs különbség, a ficam és a repedés egyaránt orvosi ellátást igényel, nincs vele barkácsolnivalód. Ha csak megrándult, azaz tudsz rajta járni jelentős fájdalom nélkül, és nincs nagyobb duzzanat vagy lilulás, akkor jegeld és pihentesd.
2010. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!