Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megszúrtam magam egy inzulinos...

Megszúrtam magam egy inzulinos tűvel, milyen vizsgáltot végeznek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Szociban dolgozm és inzulin beadása után helyeztem vissza a kupakot,de rosszul és megszúrtam magam...vérzett az újjam,azzonal szóltam ki is mostam és fertőtlenítve lett..

Kb 1 hónap múlva vettek vért.

Az eredmény,a bácsinak negatív nekem pozitív lett..

Azt mondták nem kell aggódni a védőoltásom miatt van ezaz eredmény.

De még sem értrm.

Hepatitis A-B ellen van védőoltásom.

Mondták hogy megmutatják orvosank a papírt,de azóta nem jeleztek vissza.

Konkrétan mit néznek ilyenor a vérben.

Aggódom hogy baj van velem

Nem vagyok tudtlan ,mielött valaki ezt feltételezné


2019. nov. 25. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik eredményed lett pozitív? Mnej el egy magánorvoshoz az összes lelettel (azért oda, mert az valószínűleg azonnal fogad és nem kell sorban állnod, és hónapokig őrölni magad), az majd segít.
2019. nov. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"az eredmény negatív/pozitív lett."

De mégis milyen eredmény? Egy vérvétel alapján elég sok mindent lehet vizsgálni, a HIV virus jelenlététől a magzat kromoszómarendellenességének valószínűségéig.

Ezek közül a fertőző májgyulladás ellen van védőoltás, amit meg is kaptál. Ha azt mondták, az oltás miatt lehet pozitív az eredményed, akkor talán erről szólt a vizsgálat.

Ha az intézeti orvossal nem tudsz beszélni, kérd el a leletet, és mutasd meg a háziorvosodnak.

2019. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A főnővér intézte,csak annyit közöltek hogy vesznek vért ,és épp ezért kérdezem hogy ilyenkot mit néznek ? Annyit mondtak hogy nem kell aggódnom.

Csak nem értem ezt a pozitív eredményt.

Megkérdezem úgy is hogy látta már orvos. De az elejétől fogva azt mondták nem kell aggódni mert ezzel tűvel ennél a bácsinánál többen jártak így a kollégák.

2019. nov. 25. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom májfunkciót néztek, hogy nem kaptál-e el hepatitist. Ha a bácsinak negatív lett, Te sem kaphattad el tőle. Viszont sok vér útján terjedő betegség van, de mennyi az esélye, hogy az idős bácsitól AIDS-es leszel?!?

Szerintem ne aggódj! De ami Neked most pozitív lett, (állítólag a védőoltás miatt), nem ártana majd később újra megnézetni.

2019. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
Szerintem Hepa B titert néztek. Amúgy ha a bácsinak negatív, bármi is az, te se kaphattad el, hiszen nincs neki.
2019. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Linkeld be a leletet!
2019. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem ma,hogy tényleg nincs e baj. Az intézmenyi orvos látta a leletet. Maga az eredmény negatív ami a pozitivitást jelent azt mondták hogy a védőoltást jelenti hogy védve vagyok.
2019. nov. 28. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!