Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megittam egy nagyon kis korty...

Megittam egy nagyon kis korty fagyállót lehet bajom? Higított volt .

Figyelt kérdés
Tudom béna voltam meg minden . Nem részletezném . Délelőtt 11 kor volt azt tanácsolták igyak rá egy deci töményet . Ittam is egy deci whisky t . Nem érzek semmit jelenleg meg jól vagyok enni is tudok . Azert ment le a torkomon mert a mérőre kellett cseppentenem de nagyon bent volt és megszívtam a számmal de utàna rögtön ki is köptem . Ne offoljatok köszi :) szép estét !

2019. nov. 26. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menj orvoshoz!
2019. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, azért én ezt elmondanán egy orvosnak. Ha ez nemrég történt, akkor hívd fel az ügyeletet, és kérdezd meg tőlük.
2019. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Ennyitől semmi nem lesz, főleg ha ittál rá etil-alkoholt és lefoglaltad az enzimeket
2019. nov. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazából be kellene menni a sürgősségire és kellene csináltatni egy labort. Sajna a fagyálló messze az egyik legveszélyesebb méreg.
2019. nov. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak dózistól függ mi az "erős" méreg. De legalább 1.4ml/kg fagyállót kéne meginnia, és bevett ellenmérget is, ami lefoglalja az enzimeket (etil-alkoholt).


[link]

2019. nov. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs hogy angolul van
2019. nov. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A cikk korrekt. Viszont 1,4 ml/ttkg az kb. egy decire jön ki egy átlagos férfi esetében. Ami nem sok. Viszont ez már a halálos dózis. Azért a szervi károsodáshoz kevesebb is elég. Ezért kellett volna obszerválni, ezért kellett volna egy labor, meg némi infúzió sem ártott volna. Az alkohol pedig nem igazi antidotum, ellenméreg, ugyanis nem köti meg az etilénglikolt habem csak annyit csinál, hogy a fagyálló helyett inkább ő alakul acetaldehiddé így a fagyállóból nem lesz glikolaldehid, ami a káros hatásokért felelős, egészen addig amíg el nem fogy az alkohol.

A vesekárosodás egyébként a bevételtől számítva 36 órával is jelentkezhet, tehát továbbra is azt tanácsolom orvosként a kérdezőnek, hogy menjen be a sürgősségire.

2019. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a korrekt választ ! Mivel egy orvosnál több órát kell várni felhívtam egy mentős barátom aki azt mondta igyak rá . Ittam is ugye . Tegnap előtt volt nem érzek semmit . Minden rendben van szerencsére max egy vékony nyelet mehetett le de a nagy részét kiköptem ! Minden esetre megtanultam , hogy ilyet nem csinálok . Nem játék ezekkel játszani jó nagy barom voltam , meg utólag is visszagondolva elmehettem volna orvoshoz ! Nyilván ha tudom , hogy nagyobb mennyiség megy le akkor rögtön mentőt hívok ! A fagyálló amúgy jó édes volt és -40 es !
2019. nov. 28. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!