Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy derül ki a mentőállomáson...

Hogy derül ki a mentőállomáson hogy mely egységet riasztják?

Figyelt kérdés
Mint a tűzoltóságon bemondják hogy egyes, kettes stb? Vagy hogy működik ez? Honnan tudja a mondjuk mentőtiszt hogy neki melyik riasztásra kell vonulni és kivel/melyik autón? Van e eligazítás? Éjszaka esetleg alvásból hirtelen felkel a mentődolgozó honnan tudja hogy neki kell vonulni?

2019. nov. 26. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért vannak a diszpécserek, hogy tudják.
2019. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hívás érkezik, az irányításban lévők döntik el milyen kocsit küldenek, és azok közül is az éppen soron levőt riasztják. Különböző csengetések más-más kocsit jelentenek, mindenki tudja mi a saját csengetése (pl 3 rövid egy hosszú)
2019. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nap elején eldől ki melyik kocsin vonul, nap közben nincs cserebere, így egyértelmű ki kivel dolgozik aznap
2019. nov. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. nov. 26. 23:22
 5/9 exronin ***** válasza:
100%
Nézzük igazából. Hogy ki hová megy, azt az irányítás dönti el. Tabletes alkalmazás van, a csörög a telefon is, de abban a pillanatban a tabletre is megèrkezik a riasztás, semmilyen keveredés nincs. Főleg a fővárosban viszont nagyon gyakori, hogy nem érsz vissza az állomásra, már útközben riasztanak megint. Ilyenkor szintén a tablet jelez és rádióforgalmazás is történik.
2019. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es! Az a baj, hogy a mentőknél nincs diszpécser. Mentésirányítók és mentésvezetők vannak. Ők ülnek a telefonnál. A kérdésre válaszolva: A havi beosztáson már látja előre a dolgozó, hogy milyen műszakban, milyen kocsin, kivel fog dolgozni. Az, hogy konkrétan ez melyik autó lesz... az már más téma. Riasztás érkezése után, ahogy már írták csengő van. Illetve az új rendszer szerint a riasztott mentőegység tabletjére érkezik a feladat és az csipog. Illetve egy PC is jelez, ha nincs kikapcsolva, lehalkítva. Azon is látszik melyik a riasztott mentőegység. Minden mentőegységnek van saját száma.
2019. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. nov. 27. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen! Elnézést kérek bennem nem idegződőtt semmi, hozzám hívták!

Igaz mire kiért addigra kicsit jobban voltam, de az a körülbelül 5 perc se kép se hang nagyon ijesztő volt azt hittem ott maradok!

Engem amúgy sem kérdeztek, hogy hívjanak-e mentőt, vagy sem csak közölték mindjárt jön... kivittek a levegőre és mondogatták jöhetne már a mentő


Még egyszer elnézést kérek!


Visszaterve az eredeti kérdéshez:


- Akkor egy két fős kocsinál is számíthat az ápoló arra, hogy nagyon súlyos beteget, sérültet kell ellátni? (Gondolok itt égési sérült,szivbeteg,súlyos balesetet szenvedett beteg stb.)


Előre is köszönöm!

2021. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek 8. válaszért nem ide szerettem volna írni, véletlenül félre nyomtam! Bocsánat
2021. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!