Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt lekell írnom. Mindenhol...

Ezt lekell írnom. Mindenhol így működik a reumatológia? Mit szóltok hozzá? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem vagyunk "orvoshoz járók",de muszály volt már elmennünk.Férjemmel 54 évesek vagyunk.Mi még abban a korban éltünk,hogy már fiatalon nagyon sokat kellett fizikálisan dolgoznunk,nem repült a sült galamb a szánkba. Meg is lett az eredménye.

Muszály volt rászánni magunkat,hogy több hónapi időpont várakozás után végre eljussunk a reumatológiára.Férjem gyakori

derékfájdalma,és sarok-talp zsibbadása miatt,nekem szintén derék fájás(emiatt állóképesség nagy fokú csökkenése),és évek óta elnyúló váltakozó oldalú rekeszizomgörcsök,jobb alsó karban (pl krumpli hámozáskor,nevetéskor,stb.) izomgörcs,bal alsó kar zsibbadása,és nyaki fájdalom,merevedés miatt.Mivel bele léptem a klimax korba,megértettem a labor vizsgálatot,csontsűrűség vizsgálatot,és mindkettőnk rtg átvilágítását.Férjem derekát,nekem a nyaki csigolyákat. De azt már nagyon furcsállottam,hogy miután viszamentünk a leletekkel,férjemnél érdekes módon nem talált semmit,fél vállról megkérdezte az orvos,hogy akar e gyógytornát.(Kérni kellett,hogy írja fel a derékövet legalább.)Nálam sem talált semmi elváltozást a meszesedésen kívül.Annyit mondott,hogy mennyünk gyógyfürdőbe.Kérdésemre a zsibbadásra,görcsölésekre az a válasz jött,hogy nem tudja,mert minden leletem jó.Őszintén annyit vártunk volna,ha már elmondása szerint tanácstalan,hogy egy CT,vagy MRI vizsgálatra elküld,de semmi.Úgyhogy szépen hazakullogtunk mint két táppénzcsaló,pedig szabadságon voltunk.Mi a véleményetek? Nálatok is így műküdik?


2019. dec. 10. 11:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam.A nevetésnél nem az alsó karom,hanem a bordáim alatt görcsöl.
2019. dec. 10. 11:14
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Igen, van sajnos mindenhol így van, az a céljuk, hogy mangánorvoshoz menj, illetve bocs a kifejezésért, dögöljünk meg. Kiskirályság van, úgy beszélnek az emberrel, mintha a ***ből húzták volna ki. Jó pár éve bajnai (direkt kis betű) megmondta, hogy nem lesz annyi beteg, és leszázalékolt... Tudod a legtöbb orvos nem éri meg a pénzét, és már azt sem hiszem el, hogy néhány latin szón kívül, illetve amit még bemagolt ért-e egyáltalán valamihez. (tisztelet a sebészeknek, akik tényleg komoly munkát végeznek, de őket nem veszem egy lapon az ortopédusokkal, és reumatológusokkal) Annyi biztos, hogy egó van, alázat nincs, szar a vezetés szarnak az emberre, mert istennek képzelik magukat, mintha nem ugyanúgy húsból és vérből lennénk, nem veszik a fáradságot, hogyha nem értenek valamit, vagy nem tudnak valamit, hogy azt mondják konzultálok egy másik orvossal (mondom tényleg tisztelet a kevés kivételnek), ezt nem mondhatják, hiszen ők mindent tudnak...Pont ezért kerülöm én is az orvosokat, mert az ember még betegebb lesz. És nagyon gáz, hogy nem értenek ahhoz, amit csinálnak, de közben a beteget nézik hülyének, és a betegnek kell elmondani, hogy milyen vizsgálatot csináljanak. Elkeserítő.
2019. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Az nem muszály, hanem muszáj. Az uszály, az ly.
2019. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos nagyon sok reumatológusnak ilyen a hozzáállása, amit fent leírtál. Érdemes megpróbálni a rendelőben egy másik szakorvost, vagy magánba menni. Sajnos ez most a helyzet az egészségügyben.
2019. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen általános leírás szinte majd minden szakrendelésre. Hasonló cipőben járva évek óta járom ezt az utat. Épp holnap megyek a kerületünkben egy új reumatológushoz, fiatal, hátha. Igazad van, a tünetek alapján kijárt volna nektek egy MR vizsgálat. Javaslom a zsibbadásos téma miatt, ami sérvgyanús és bizony idegi érintettséget mutat keressetek neurológust, nekem talán ő segített a legtöbbet. Alapból elküld MR-re.
2019. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kedves 3-as válaszolónak üzenem,hogy nem nyelvtanórán vagyunk!Komolytalanságot kérem hagyjuk.
2019. dec. 10. 14:08
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdezőnek üzenem, hogy azért csak a legkomolyabb hibára hívtuk fel a figyelmet, a többi 27 felett nagyvonalúan szemet hunytunk.
2019. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyelvtanilag tökre igazatok van, én ha valamitől mérges tudok lenni, hogy ha a kérdező csak annyira tud válaszolni ami a helyesírási hibára érkezett. Volt itt egyéb válasz is, segítő szándékú, na ezért megy el a kedvem a fórumozástól.
2019. dec. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezek után én is elgondolkodom,hogy kilépek ebből a csoportból ha már helyesírási hibák miatt kioktatnak.De mi a többi 27 hiba amit a kedves 3-as hozzászóló írt,akkor üdvözlöm.Kérdésemre jobban esett volna egy hasznos válasz.
2019. dec. 11. 16:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet joban jártál volna ha engem kérdezel mi volt ma velem a reumatológián, de most már én sem értem miért írtál ide be ha amúgy a téma nem érdekel. Jobbulást!
2019. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!