Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Depresszióval, szorongással...

Depresszióval, szorongással hogyan tudom korrekten mérni a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Előző hó végén figyeltem fel, kb 150/80-as vérnyomásra magas pulzussal.


El kezdtem gyógyteákat inni, mozogni. Káros szenvedélyem nincs.


1 hete kb. teljesen jó a vérnyomásom 130/80 normális pulzussal egész nap. Bár szerintem teljesen placebó.


Viszont vettem egy másik gépet, ne a családét használjam, ahol már megint 150-160 -akat mér, magas pulzussal.


Tudni kell, hogy egész nap feszültésgben vagyok, és ha leülök a gép elé, azonnal el kezd verni a szívem, nem tudom kontrollálni, és az érték is ennek megfelelő lesz.


Viszont a régi géphez valahogy hozzászoktattam magam, és nyugodtan tudtam mérni.


Gondolkoztam, az új géppel lehet valami (vagy a régi rossz), leültettem a családtagokat az új géphez, viszont mindenkinek annyi lette a vérnyomása mint a régi gépen, megegyező...



Hogy tudok ebből kikecmeregni, mert képtelen vagyok a valós vérnyomásomat így megtudni.


Akármekkora nyugalomban csinálom, relaxálok, kalimpál a szívem ezerrel, 5 perc múlva mikor abbahagytam a mérést, már nyugodt vagyok.


2019. dec. 19. 11:52
 1/3 A kérdező kommentje:
26F
2019. dec. 19. 11:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Pár napig, hétig sokszor mérd meg minden nap, de ilyen 10x-20 is. Egyrészt hozzászoksz így nyugodtabb leszel, másrészt átlagot tudsz vonni. A 150 még nem vészesen magas, de a tartós 90-110 es pulzus nem kafa.

Amúgy vérnyom mérés előtt érdemes egy félórát relaxálni teljes nyugiban. Ha előtte elszívsz egy doboz cigit, vagy járkálsz körbe-körbe, akkor magasabb lesz.

Ha nem megy leljebb, érdemes felkeresni egy háziorvost.

2019. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló cipőben járok, nekem ez a vérnyomásmérés totál a dilim. Rengeteget mértem korábban, most próbálok róla leszokni. Az a baj, hogy elkezded sokat mérni, és ha egyik mérésnél magasabbat mérsz mint az azelőtti, akkor onnantól könnyen lehet, hogy belekerülsz egy olyan helyzetbe mint én, hogy totál idegbeteg leszel. a 150-es vérnyomás, pláne, hogy tudod, hogy ideges vagy egyáltalán nem sok. Nem érdemes méregetned, hidd el nekem. Én idegességemben lényegesen magasabb vérnyomásokat mértem idegesség alatt, és rengeteg időmet elbas.tam vele, és ráadásul rendesen elrontotta a kedvem, hozzámadott egy fa.za pánikbetegséget. HIDD EL, NEM LESZ SEMMI BAJOD.
2019. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!