Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elvágtam az ujjam késsel,...

Elvágtam az ujjam késsel, elég méyre. Fáj is. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok itthon, nem volt részem ilyesmiben. Sajnos nemtudom mit kell tenni. Kicsit hideg viz alá dugtam, aztán olyan gézzel bekötöttem. Ezt kell tenni? Lüktet kicsit, talán túl szoros a kötés?

Segitsetek lécci...13l


2010. júl. 20. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
épp kötéssel az ujjamon vagyok :S keress betadine-t vagy más fertőtlenítőt, kezeld le és kötözd át, ha lüktet, akkor túl szoros...és ha piros csíkot látsz, irány a doki a tetanuszért
2010. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nagyon mély irány az orvos, egyébként meg kösd be vagy hívd fel a szüleidet hogy mit csinálj
2010. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mirr Murr válasza:
100%

Lemos, hintőpor, beköt. Ha lüktet, akkor valószínű szoros, lazíts rajta. HA nagyon vérzett, akkor nem gond, ha 10 percig szorosan hagyod.

Kezed legyen feljebb a felsőtestednél (ülj le, és tedd magasabbra, pl. asztalra). Hamarabb eláll, és nem is fog úgy fájni.

Ha nem csinálsz már semmit, a vérzés elállt, akkor vedd le a kötést, hamarabb gyógyul. Éjszakára érdemes rá visszarakni, hogy ne szakadjon fel a seb.

2010. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Semmi fertőtéenitő nincs. Kerestem már :( És a szüleim telefonja nincs térerőben. Mig hazajönnek igy kell maradjak.Remélem jól tettem amit idáig tettem. Újra kötöm, mert lüktet.

A hüvelykujjam hajlatát vágtam el, és felül az ujjbegyemnél nem nagyon érzek semmit. Normális ez?

2010. júl. 20. 13:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pálinka van otthon? Az is fertőtlenít.


Ha mély a seb, akkor össze kell varrni. Ha a szülők nincsenek otthon, akkor kérj segítséget az egyik szomszédtól. Telefonkönyv van? Biztos benne vana háziorvos vagy az ügyelet száma.

2010. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a helytelen irásért, csak félkézzel irok, plusz sietek...és köszi a válaszokat
2010. júl. 20. 13:56
 7/10 A kérdező kommentje:
hát méyebb mint egy kis vágás. De pl húst vagy csontot vagy ilyesmit nem láttam, szerintem varrni nem kell, vagyis remélem. Másfél óra s jönnek a szüleim, azt megvárom.Remélem nincs nagy gondom :S
2010. júl. 20. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
hívd fel az orvost és kérdezd meg tőle hogy jó e az amit csinálsz
2010. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem érzel semmit??? az gond, az ujjad tudod mozgatni? érzed a hüvelykujjad? ha nem, akkor irány a sebészet, most!!!
2010. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom mozgatni, és hát érzek is vele, de valahogy másképp mint a jobb hüvelykujjammal. Picit zsibbadt, inkább úgy mondanám.

Nem tudok sebészetre menni, mert ebben a kis faluban nincs, csak a mellettünk levőben van a háziorvos. Remélme nemsokára hazakerülnek a szüleim, és megmondják mi a teendő. Csak picit megijedtem, hogy vajon jól teszeme amit teszek.

2010. júl. 20. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!