Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pajzsmirigy ciszta műtétem...

Pajzsmirigy ciszta műtétem lesz, mire kell számítanom?

Figyelt kérdés
Sajnos találtak egy 4cm-es cisztát a pajzsmirigyben amit műtéttel kell eltávolítani. Nagyon ftlek az egésztől. Mire számìthatok? Ilyen műtét esetên lesz katéter is? Hosszú műtét? Felépülési idő? Fájdalom? Mire számítsak?
2019. dec. 27. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, megvolt már a műtéted?
2020. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem volt műtét. Egyelőre csak leszívták. Szerintem te vagy a másik kérdésemnél is. Ha jól emlékszem neked már kiírták a műtétet. Jóindulatú amúgy? Miért szívták le neked ha közben a műtétet is kiírták?

Nekem azt mondták hogy nem kell egyből műtét, megpróbálják leszívni, mert lehet vissza sem fog nőni. Nálam egy ártalmatlan, jóindulatú cisztáról volt szó. Reménykedem hogy nem nő vissza...

2020. jan. 27. 09:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is csak ciszta, így nem tudtak értékelhető sejteket nyerni a leszívásból. Ki kellett operálni, nekem nagyon nagy volt, alig tudtam nyelni tőle. Állítólag nem rákos, ezt műtét közben látták, a másikat meghagyták, az egészségesnek tűnik.

2020. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szabad megkérdeznem hogy mekkora volt? Ha jól értem több is volt neked? Már túl is vagy a műtéten? "Milyen" volt? Úgy értem mennyire fájdalmas? Mennyire kibírható?

Amúgy a leszívásból hogy hogy nem nyertek ki használható sejteket? Nekem a benne lévő folyadékot elküldték kivizsgáltatni és ebből ki is derült hogy nem kell aggódnom, ártalmatlan. Ne haragudj a sok kérdésemért de minden érdekel ezzel kapcsolatban! Már csak azért is mert nálam sem kizárt hogy visszanő és műtétre kell mennem.... Szívesen olvasok minden információt amit megosztasz velem akár a műtétről is. Előre is köszönöm! :)

2020. jan. 27. 21:21
 5/7 anonim válasza:
Sziasztok! Érdeklődnêk mi történt veletek azóta ( remélem minden ok) Nekem is van egy màsfél cm - es cisztàm és az mellett egy 3x2 mm-es göböm is sajna . Holnap kérek időpontot szövettanra. Nektek mi volt a tapasztalat? Ha uh azt mondtàk ciszta akkor valóban csak az ? Sikerült nektek leszivatni vagy műtét kellett? Nektek is volt benne göb? Nekem az Isthmuson van rajta nem a lebenyben. A pajzsmirigyem kissé nagyobb 5,5 . Ez vajon nagy gond? Írjatok légysziiiii! :)
2020. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! :) Én sajnos csak ismételni tudom magam, nekem ugye ahogy már írtam, leszívták és szerencsére (lekopogom) nem nőtt vissza azóta. Kontrollt eddig elhanyagoltam de most valamikor bejelentkezem hogy biztosan megnyugodjak. Azóta veled mi történt kedves utolsó hozzászóló? Műtét? Vagy leszívták? Ebben a koronavírus káoszban még bejelentkezni sem egyszerű a vizsgálatokra... Remélem minden rendben veletek!:)
2020. okt. 4. 23:04
 7/7 anonim válasza:
Szia! Még csak most látom a válaszod. Azóta amióta szövettant vettek kisebb lett a ciszta, de nem szivodott fel teljesen. Az eredmény hála Istennek jó. Viszont azóta már 5 göböm van, szaporodott. A lebenyekben is van már. De egyébként minden rendben. Remélem veletek is 🙏
2023. márc. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!