Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vajon tényleg meglépik ezt?

Vajon tényleg meglépik ezt?

Figyelt kérdés
[link]

2020. jan. 16. 19:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Honnan tudjuk, hogy meglépik-e??? Olvassuk ki kávézaccból?
2020. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Remélem. Én orvostanhallgató vagyok. Szép nyelv az olasz,beszélek németül is. Az alpesi táj is lenyűgöző. Ha itt nem történik jelentős változás,akkor a diplomámmal megyek ki Svájcba.
2020. jan. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
18%
Én is orvostanhallgató vagyok, de kétlem, hogy meglépnék, illetve nem is érzem túl jogosnak, mert nagyon sok olyan szakma van, ahol emelni kellene a béreken, ez szerintem túl nagy ugrás. Nem kereshet egy friss diplomás orvos nettó 500k körül, míg egy tanár 160k körül visz haza. Én így nem kérnék belőle.
2020. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván a tanárok bérét is növelni kéne elég rendesen. Csak nem értem meg,hogy ők miért nem állnak már egyszer rendesen a sarkukra. Miért nem kezdenek el sztrájkolni? Ha megállnának a bölcsödék,óvodák,iskolák,gimnáziumok pár hétre,akkor lehet,hogy történne is valami. Az EÜ nem állhat meg,ott életek lennének a tét. De a tanároknál nincs ekkora kockázat.
2020. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

Orvosként az a véleményem, hogy meg kell lépni. Én mondjuk most sem vállalok önként túlmunkát, pont azért hagytam ott a korábbi munkahelyemet, mert nem akartam 1300 forintos órabérért, hajnali háromkor, több vonatgázoltat, autóból kirepültet, részegen elvágódottat összevakarni.


Ami meg a tanárok bérét illeti, egy tanárnak kb. semmi felelőssége nincs, maximum annyi, hogy a gyerekek ne öljék meg magukat nap végére, ami meg oktatás címén folyik ma, az egy vicc, a tananyag 80 százaléka pedig orbitális baromság, szóval nem igazán összehasonlítható a munka amit végeznek egy orvoséval. Ezerszer többre becsülök egy tényleg dolgozó kőművest, vagy ácsot, mint egy Ady baromságairól meg Rimbaud fiatalkori nemi életéről regélő bölcsészt. A munkám egy jelentős részét az okozza, hogy a tanárok alapvető ismereteket nem adnak át a gyerekeknek, mert ahelyett, hogy a gyerek bioszt meg EÜ ismereteket tanulna orbitális baromságokkal tömik a fejét. Persze kell egy alapműveltség, de a magyar közoktatás olyan szinten el van tolva humán irányban, hogy az borzalmas.

2020. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nagy a felelősség, de azért te sem gondolod komolyan, hogy ekkora különbség normális lenne két diplomás fizetésében. Szeretném, ha megfizetnék a pedagógusokat is, akik egész nap a jövő felnőttjeivel foglalkoznak, örülnék, ha a volt tanáraimat, akiknek végtelenül hálás vagyok, anyagilag is megbecsülnék, mert nélkülük nem lennék most orvosi egyetemen és szerintem te sem lennél orvos nélkülük, ők alapoznak meg mindent. Gyakorlatilag 12 évig többet van a gyerek a tanáraival, mint a szüleivel. Arról meg aztán végképp nem tehetnek, hogy mit kell tanítaniuk szegényeknek....

Ezt az orvos mentalitást meg imádom, hogy az orvos valahogy mindenki felett van, pl. egy tanári szakma az nem is munka xdddd (hol kapsz ügyeletért 1300-at óránként?, vagy rezidens vagy még? nem vágom... )

2020. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem mindenki felett áll, de azért remélem abban egyetértünk, hogy az első az egészség. A tanár sem fogja tudni végezni a munkáját, ha nincs orvos, aki megműtse a perforált vakbelét.
2020. jan. 17. 19:47
 8/21 anonim ***** válasza:
De ha nincs tanár orvos sem lesz, mert nincs, aki megtanítsa írni-olvasni a növendéket... de hiába írom ezt le, míg olyan alapvetőnek tűnik az, hogy pl. mindig van a boltban kenyér, nem is gondolná az ember, hogy mekkora szükség van a pékre, na meg a mezőgazdászra, aki megtermeli azt a búzát....értékelni kell minden szakmát szerintem...
2020. jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Ypszilon1980 ***** válasza:

Most itt két kérdésről van szó.

Az egyik az, hogy jogos-e vagy megérdemlik-e. Erre a válasz szerintem az nagy többségben, hogy igen.

A másik, hogy meglépik-e. Nos ez már bonyolultabb, de szerintem nem vagy legalábbis ha emelnek, akkor nem ennyit, csak ennek töredékét. A baj az, hogy ha az orvosoknak, rezidenseknek emelnek, akkor a szakdolgozóknak és ápolóknak is legalább bruttó 100-150 ezret kellene emelni, különben nagy lenne a bérfeszültség és attól még az ellátás szintje nem fog javulni.

Meg lett itt említve felelősség is. Igen, ez nagy egy orvoson, de azért sok esetben nem akarnak semmilyen felelősséget vállalni.

Szó van itt a hálapénz eltüntetéséről. Azzal az a gond, hogy sok orvos ugyanúgy el fogja fogadni, mert azzal is nagy anyagi haszonhoz tud jutni pluszban.

2020. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#8 senki nem mondta, hogy más szakma nem fontos, de ne haragudj, ha kell sütök otthon kenyeret. De nem tudok beállni az ultrahang gép mellé, mert azt nem tudom csak úgy elsajátítani.
2020. jan. 17. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!