Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magyarországi nővérek és...

A magyarországi nővérek és orvosok az alovető emberi méltósághoz való jogokat sem veszik figyelembe, ez elfogadható, mert keveset keresnek?

Figyelt kérdés

Keveset keres mindenki...


Tisztelet a kivételnek... Bármit megtehetnej, mert nincs másik helyette.


Kettő, azt mondja, keveset krresek, legalább bunkó lehetek. Meg, "a kisribi most múlt el 18 pár hóbapja és már jogai vannak, nézzenek oda". Ez a zalaegerszegi Szent Rafael kórház sürgősségijének egyik nővérének a szájából hangzott el. Akkor megkérdeztem, hogy netalántná magának nincs gyereke, örülne fodított esetben? Aztán közölte, hogy "addig pattogsz, hogy megmondom nekek támadtál és mehetsz a pszichiátriára". Már bnáom, hogx hagytam magam és minimuk az igazgatónál, vagy a rendőrségnél nem tettem panaszt. Ilyen beteg állatot a sarki közértben nem tűrnek meg. M és g mielőtt írnátok, én mindog, ezesetben is kedves és tisztelettudó voltam, sőt soha visszaszólni sem merek...


De nem ez az egyetlen meredek tapasztalat abból a kórházból, főleg, amit ismeresőktöl is hallottam egyes osztályokon mi tesznek...


Kezdjük ott, hogy már a magzatnak is vannak jogai... Nem csak a pár hónappal elmúlt 18 évesnek... A történet az volt, hogy nem akart kiengedni wc-re, nekem meg majdnem magam alá ment, alig tudtam visszatartani...


2020. jan. 17. 10:26
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsi a hibákért, nem tudok még írni ezzel a telefonnal.



Eszméletlenül, ájultan vittek be és közölte, hogy ezesetben megszüntek a jogaim... Még wc-re sem akart kiengedni, sem az értékeimet és a telefonomat sem adta oda. Továbbá a kb. 17.000 forintból meghagytak nekem 2.000 forintot, gondolom, hogy haza tudjak menni és letagadták...


De nem ez a lényeg, hanem azt hiszik, mindent megtehetnek, szadizhatják az embereket. Az hogy kedvesek, meg netalántán segítsenek is a beteg, bajba jutott emberen, ugyanmár...

2020. jan. 17. 10:30
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Hát, ennek a leírásnak a stílusából azért az látszik, hogy veled sincs minden rendben, még ha beleszámítjuk, hogy fel vagy dúlva, akkor se!

Egyébként én is nagyon "érdekes" bánásmódot tapasztalok elitnek mondott Bp-i kórház sürgősségijén rendszeresen, és nem, erre nem mentség a kevés pénz.

DE! az is igaz, hogy remek emberekkel is lehet találkozni.

Bunkók pedig az egész társadalomban vannak - igaz, az eü ellátásból ki kellene szűrni őket (vagy rászorítani a normális viselkedésre)

2020. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nincs igazad, én kedves vagyok, mindig mindenhol... Inkább nem szólok vissza, mert úgyis tagad, kikéri magának és jobb a békesség. Ha visszaszólok, akkor se durván... Van, aki ezt a nőt leüvöltötte volna, hogy a lába se éri a földet. Én csak annyit mondtam neki, hogy "magának nincs gyereke, örülne fotdított esetben, ha így beszélnének vele".


Sajnos ez a helyzet, lehet kicsit kemény is, de ez a valóság. Ajánlom azokat az osztályokat, ahol idős és/vagy magatehetetlen betegeket ápolnak... De így unblock az összes nővér és orvos hozzáállása ilyen. Mégegyszer mondom, hpgy tisztelet a kivételnek. De bármit tesznek, úgysem rúgják ki őket, mert nincs más és ezt nagyon jól tudják.

Meg a valóéletben meg itt az oldalon is megy, hogy keveset keresek, hadd legyek már bunkó, meg még kedves is legyek velük. Itt az oldalon is írta egy nővér.


A közmunkás meg még kevesebbet keres, vagy a mekis pénztáros, de ha ilyet elereszt azonnal kicsapnák, ezeket nem. Ez nem pénz kérdése.


Mondjuk a gyerekorvosom volt hasonló, mint ez a nő, most nem fejtem ki oldalakon át. De orvosok azért ez bizonyos szintet megütnek, kivéve ezt az egyet, meg még lehet több. Na de az ápolók...


A magyarországi egészségügy nem a betegekért van és hogy segítsük, gyógyítsuk őket. Meg az általános hozzáállás, "hogy merészelsz idejönni", miközben p a polnak a szürővizsgálatokról, megelőzésről, de ga beteg, miért az orvos idejét húzza meg mi az, hogy megjelent...

2020. jan. 17. 11:58
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezt a kérdést régebben nem tetted már fel, nagyon ismerős?

Kétféle dolgozó létezik. Az egyik az aki azt mondja, hogy ennyiért nem lesz kedves és van aki alapból ilyen.

Ez valójában a rendszer hibája is, mert 12 órázásoknál egy idő után az ember ingerült lesz a kimerültségtől.

2020. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Legyen bármilyen ingerült, nem magyarázat vagy elfogadható indok az ilyen viselkedésre. Miért szerinted a gyárban nem ingerült valaki az éjszaki vagy 12 órás műszak után?? Egyet szólna vissza, kipenderítik. Ők meg azt hiszik és tényleg azt hiszik bármit megtehetnek és isten felett állnak, mert ők legalább vannak...
2020. jan. 17. 22:31
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez a te gondolatmeneted, de a valóságban ez nem így működik tudod nagyon jól. Persze ettől függetlenül én sem helyeslem azt a viselkedést.

Itt most a kérdésben egészségügyi dolgozókról volt szó, nem értem hogy jön ide gyári dolgozó.

2020. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Inkább te nem értelmezed

Hogy más is ingerült 12 órás műszsk itán, eleresztene ilyet, nem kell többet mennie sshova....

2020. jan. 18. 06:23
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Oké,de most az a kérdés,hogy melyik munkakörben alkalmaznak vagy nem alkalmaznak szankciót emiatt?

Egyébként eü-ben is van,ha panaszt teszel.

2020. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úristen.... Menj enbek neki méegyszer
2020. jan. 18. 11:17
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igazából marhára nem így működik a dolog,teljesen mindegy neked milyen tapasztalataid vannak,nem kell ott hőbörögni meg okoskodni.Ha meg ezt nem tetted és mégis így viselkedtek veled,akkor el kell kerülni azt a helyet,amennyiben lehet.
2020. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!