Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 1 nappal a műtét elött befeküd...

1 nappal a műtét elött befeküdni a korházba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Laporoszkópiás ciszta eltávolitásom lesz + petefészek átjárhatósági vizsgálat holnap után Január 23.-án ! De nekem azt mondta az orvosom,hogy már holnap Januáe 22.-én be kell feküdjek a korházba reggel!! Amiket olvasgattam a neten azok mind azok hogy mindenki aznap fekszik be...Hallottatok már ilyet? Hogy egy egész nappal elötte be kell felküdni? Amúgy SOTE

2020. jan. 21. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, hogy aznap már műtöttek csak éhgyomorra kellett maradni, de egy másiknál hétfőn feküdtem be délután és kedd délelőtt toltak be. Az utóbbi műtétem mondjuk a mellkasom-tudomet érintette és csak pénteken engedtek haza délután
2020. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általában akkor kell hamarabb befeküdni, ha kell valami előkészítés, jellemzően béltisztítás.

Nem mondott erről semmit az orvosod?

2020. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jézusom semmit nem tudok erröl.... Nem akarok semmi béltisztitást... omg... remélem nem lesz ilyen.... Hiszen nem mondtak semmit
2020. jan. 21. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi béltisztítás.

Ez arról szól csak, hogy ha nem muszáj nem műtenek utcáról beesve hanem 1 napot még előtte ott vagy, hogy ne egyél bármit össze-vissza.

2020. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na most nagyon beparáztam.... Laporoszkópiás műtét elött tényleg kell béltisztirás??? Jezusom
2020. jan. 21. 20:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyilván attól függ, milyen műtét, meg az orvos hozzáállásától. Nálunk pl. sima ciszta eltávolítás esetén nem kell béltisztítás, de van olyan doki, aki mindenféle laparoszkópos műtét esetén elrendeli a betegénél.

De nagyobb műtéteknél (pl. teljes méheltávolításnál laparoszkópos úton) a legtöbb doki kér.

De az is lehet, hogy csak szimplán adminisztrációs vagy finanszírozási okok miatt fektetnek be.

2020. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Több oka lehet. Magát a műtéti eljárást vagy az előkészítését nem ismerem, viszont sok helyen így oldják meg.

Egyik oka az, hogy nem tudják pontosan mi lesz a következő napi műtéti beosztás, és legalább nem kell korán bemenni, az is csak frusztrálná a beteget.

Az is lehet, hogy finanszírozás miatt kell előbb bemenni, hogy fekvőbetegként tudják elszámolni.

Az is lehet, hogy még vesznek vért, annak az eredményét megvárják, esetleg kell még vért beszerezni.

Szóval sok oka lehet.

2020. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is laparoszkópos ciszta műterem volt, es valóban egy nappal előbb be kellett feküdnöm mind a 2 alkalommal. Ez normalis!!!

Befekvés napján vérvétel, EKG volt, illetve konzultáció a sebésszel, és az altató orvossal. Ejjel nyugtatót és injekciót adtak. Másnap műtét. Picit nyűg, de megnyugtató volt hogy ereztem, foglalkoznak velem, nem csak úgy "beesek" hozzájuk aznap.

2020. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!