Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen a köldöksérv vizsgálat?...

Milyen a köldöksérv vizsgálat? Mennyire fájdalmas és mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
Köldöksérv műtét előtt állok, holnap megyek a sebészhez konzultációra és vizsgálatra. (Magánrendelésre.) Nagyon félek már a vizsgálattól is, tudom, hogy ilyenkor manuális vizsgálat van, kitapintják a sérvet. De nem tudom, mire számítsak, mennyire fog ez fájni, milyen jellegű a fájdalom és főleg, hogy mennyi ideig kell elviselni. Attól is félek, hogy utána is fájni fog, a nyomkodás hatására. Korábban, más orvosok, más célból végzett vizsgálattal együtt a sérvet is megtapogatták (pl. ultrahang vizsgálat közben, ill. háziorvosnál). Előzetes figyelmeztetés nélkül nyomkodni kezdték, az nem fájt, ill. egyszer éreztem a köldökömtől távol valami furcsa fájdalmat, de csak egy pillanatra. Azért félek ennyire, mert most sebészhez megyek és gondoom ő máshogy vizsgál, alaposabban, esetleg erősebben, mert ő csak erre koncentrál, ezt kell megoperálnia, míg más orvos csak kiegészítő vizsgálatként végezte el. Köszönöm előre is, ha valaki megosztja a tapasztalatát! Jó egészséget mindenkinek!
2020. febr. 13. 00:15
 1/4 balas1199 válasza:
nem egy nagy kaland biztos a műtét idő pontját és magát a műtétet beszéli meg veled ha egy mód van rá ragaszkodj hogy a köldököd maradjon meg...lelki traumát okozhat maga a műtét nem bonyolult..hamar meg gyógyulsz.minél előbb legyél túl rajta...
2020. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató választ! Túlestem a vizsgálaton, megbeszéltük a műtét időpontját, a tudnivalókat, megkaptam a beutalókat az előzetes vizsgálatokra. A sérvemet megnyomkodta, kicsit éreztem, de nem volt vészes. A műtéttől tartok eléggé, de szeretnék már túlesni rajta. Reméljük a legjobbakat!
2020. febr. 15. 22:56
 3/4 balas1199 válasza:
Pontosan egy éve volt köldök sérv műtétem már este fel lehetett kelni (Szent Margit kórházba) harmadik nap kiengedtek, de van egynapos műtét is magánklinikán Ott már délután haza engednek köldöksérv műtét előtt félévvel lágyéksérv műtétem volt, de semmi panaszom nincs. Úgy, hogy hajrá nincs miért aggódni…minél előbb legyél túl rajta… Üdv
2020. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy minden rendben ment nálad! Köszönöm a biztatást!
2020. febr. 16. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!