Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen vizsgálattal lehet bőr...

Milyen vizsgálattal lehet bőr alatti sebet kimutatni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy nemi szerv mellett két oldalt bőr alatt van rajtam valamilyen csomó. Urológus és házi orvos csak annyit bír rá mondani, hogy gombás és hogy kövér vagyok, pedig elég merev és nyom, térfogatát illetően. Eddig ultahanggal szerintem csak fent, a húgyhóhyagnál nézték.

Volt rajtam ilyenből egy kissebb is a deréköv vonalában. Az urológus azt mondta rá, hogy zsírcsomó. Utána 1,5 héten belül ki tudtam szúrni fogpiszkálóval, mert a bőr felszínénél volt és kinyomtam belőle a gennyet. Korábban más tájékon bőrön domborúan elhelyezkedve volt még rajtam egy ilyen jellegő pattanésszerű seb, amit sebészeten fenvágtak. Tettek a vágás helyére gumicsíkot és kötözésbe ki lett folyatva a váladék.


Eddig összeszedetten és részletesen még nem tudtam elmondani, hogy mi a problémám. Szinte nem akarják rendesen kivizsgálni. Az értetlen hülye orvos gyorsan kiállít egy pocsék szakvéleményt és felírja a gyógyszert és neki ezzel szinte el van intézve. Azt hogy minek a gyógyszer, azt már nehezebben mondja el, de legalább azért hogy fogyjon belőle. Van amelyik orvos olyan nehezen erőltette meg magát amikor egy összetett dolgot kérdeztem. Lassan észbe kap, hogy JA, Ő, ÉN, ide mára csak fecsegni jöttem. Van amelyik meg gyorsan ítélve, visszapofázva előadja a lapos elképzelését.


Legfőbb kérdés az, hogy hogyan érjem el azt, hogy megfelelően kivizsgájanak?



2020. febr. 14. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Köszi bmmeg eszek 🤮🤮🤮

Menj el magánorvoahoz

2020. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire vagy kövér..

Ha hurkák, összeérő nedves bőrfelületek vannak könnyen kialakulhatnak kelések. Fontos az alapos tisztítás, és a redők szárazon tartása pld. hintőporral.

2020. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a két csomó lehet akár nyirokcsomó is, amit lehet akár a gombás fertőzés miatti bőrgyulladás, sérülés következménye. Lehet akár elzáródott faggyú-,vagy zsírcsomó is: Ha ilyenre valakinek hajlama van,akkor gyakran alakul ki bárhol a testen. Mutasd meg sebészeten!
2020. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1., evés közben inkább ne olvass Egészség kategóriát, főleg ami főcím alapján egyértelműen gusztustalan lehet. Kérdező! Én is azt javaslom, hogy keress fel egy maszek sebészetet első körben. Megérett furunkulust (amiből gennyes vér jön), nehogy mégegyszer fogpiszkálóval bökd ki. Szerencséd, hogy nem fertőződött el jobban. Bár még azt sem tartom kizártnak, hogy belekerült a véráramba, azért vannak máshol is. Gomba? Az nem okoz gennyes sebet. Legalább is én nem tudok róla.

Keress a neten magánklinikát, mert ahová tartozol TB-alapján, ezek szerint nem ért semmit, hogy meggyógyulj.

2020. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az értetlen hülye orvos gyorsan kiállít egy pocsék szakvéleményt"

Ezek szerint TE jobban tudsz diagnosztizálni.

Akkor nem értem a kérdést.

Hiszen ha tudod a diagnózist, akkor ismerned kell a gyógymódot is.

Ja, és az nem a fogpiszkáló!

2020. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam az öreg férfi szakorvosokkal való problémákat általánosan jellemezni.

A sebész olyasmibe nem fog belekezdeni, amiről nincs meggyőződve. Előtte biztos elküld valamilyen vizsgálatra. Részben erről akartam érdeklődni.

2020. febr. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!