Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Asztmás betegség mellett...

Asztmás betegség mellett szedtetek már nebiletet?

Figyelt kérdés
Azt kaptam most a szívorvostól, a vérnyomásomra. Én mondtam neki, hogy asztmás vagyok, de mégis béta blokkolót adott, amiről azt olvastam asztmásoknak nem valami jó. Ma reggel vettem be először, aztán fél órára rá éreztem, hogy nyomódik a mellkasom, és nem kaptam levegőt. Ez vajon a gyógyszer mellékhatása? Szedte már valaki így, asztma mellett?

2020. febr. 21. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg a nebivolol, ami a hatóanyaga szelektív béta-blokkoló, tehát nem szabadna ilyen mellékhatást okoznia, viszont az alkalmazási előírata szerint, kontraindikált aszthma esetén. De a kardiológus kolléga gondolom nem véletlen azt írta fel, főleg izgulós, pánikolós betegeknek tök jó szokott lenni. Én megpróbálnám szedni egy darabig, Ventolin legyen nálad, de nem hiszem, hogy kelleni fog.
2020. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!