Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétellel ki lehet szűrni...

Vérvétellel ki lehet szűrni bélrendszeri megbetegedéseket?

Figyelt kérdés

Aggódom mert néha fekete színű a székletem de a hasam nem fáj,bár mondják azt is hogy vannak olyan ételek amik feketére tudják színezni mostanában fogyasztottam is olyanokat meggyet,vörösbort,de óvatosságból elmennék egy ilyen vérvételre ha persze ki lehet vele szűrni,de nem házi orvosomnál kérnék beutalót mert annak a lefutási ideje kb 1 hónap szokott lenni és van olyan lehetőségem hogy önköltségből elmenjek olyan vérvételi vizsgálatra ami után kb 2-3 nap alatt megkapom az eredményt csak nem tudom mit mondjak hogy mit nézzenek.


Ha tehát ki lehet deríteni egy ilyen vizsgálat segítségével akkor mit kellene mondanom mit nézzenek?



2020. márc. 1. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azt sem írtad, hány éves vagy, hogy indokolt lenne gyanakodni vastagbélrákra, így nehéz segíteni.

Első körben általános laborra kellene menni, és beszélni a háziorvossal, milyen panaszaid vannak a sötét székleten kívül.

2020. márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
29 éves férfi vagyok,köszönöm a válaszod.
2020. márc. 1. 13:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Nincs olyan bélrendszeri megbetegedés, amit kizárólag vérvizsgálattal ki lehet szűrni. Önmagában a sötét széklet még semmit nem jelent.
2020. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!Régebben halottam hogy a vérben valaminek a szintje megemelkedik ha daganatos megbetegedés jelen van a szervezetben.Nem biztos hogy jól emlékszem de mintha a vas és a vörösvérsejtek száma lenne az ami megemelkedik.
2020. márc. 1. 14:22
 5/15 anonim ***** válasza:
A vas és a vörösvérsejtek CSÖKKENHETNEK ha vérzés van a bélben.
2020. márc. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Akkor majdnem jól tudtam.
2020. márc. 1. 17:02
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
A vastagbél daganat kimutatásának arany standardje a colonoscopia és mintavétel. A székletben lévő okkult vért széklet benzidin teszttel lehet kimutatni.
2020. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vastagbélrák 40-50 kor felett jöhet szóba. Én gyakorlatilag kizártnak tartom. Egyébként el kell menni vastagbéltükrözésre, hogy meg tudják állapítani, amit nem hiszem hogy szeretnél.
2020. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tudom előbb utóbb az is lesz el megyek majd,de most hirtelenjében gondoltam valami egyszerűbbre amivel pár nap alatt még tudom az eredményt.

Köszönöm a válaszokat.

2020. márc. 2. 07:32
 10/15 A kérdező kommentje:

Tudom,bár nem szívesen de előbb utóbb az is lesz el megyek majd,de most hirtelenjében gondoltam valami egyszerűbbre amivel pár nap alatt még tudom az eredményt.De majd akkor konzultáljon a háziorvosoknak is erről a tesztről.

Köszönöm a válaszokat.

2020. márc. 2. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!