Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolási díjt hogy kell igényelni?

Marika vargas kérdése:

Ápolási díjt hogy kell igényelni?

Figyelt kérdés
Van egy 74éves nagymamám aki már 8 hónapja nálam lakik,az elején csak a fürdésnél kellett segíte em, voszont az utobbi 1 hónapban eldurvult a helyzet sem öltözni,sem wc-ni nem tud egyedül, értágotókra jár injekciós kezelésekre kell kisérem már a munkahelyen is sokalják.Mint ha egy kisgyerekem lenne..a lánya nemfogadjabe nem segítene neki de munka mellett nem bírom,mennyire érdemes az ápolásít kérni? egyáltalán az ilyenre megjár? mi a folyama? tanácstalan vagyok. :/ nem akarom otthonba küldeni
2020. márc. 4. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha munka helyett tervezed ezt, akkor el kell keserítselek, az a 40 ezer semmire nem lesz elég. Sajnos ilyen, ha önként csinálod ezt. Munka és ápolás.

Az önkormányzathoz kell menned egyébként igényelni.

2020. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az édes kevés :( és hogy történik ez az igénylés ?
2020. márc. 4. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy jó eséllyel nem adják meg. Én két éve akartam igényelni. Ha az egy háztartásban élők jövedelme meghaladja (ha jól emlékszem kb.) a 110-120.000 forintot, akkor nem kapod meg. Plusz, minden, de MINDEN adatot meg kell adnod. Mekkora a lakás, hány szobá, hány wc-fürdőszoba van, hányan laktok, van-e autó, vagy egyéb jármű, mennyi a rezsi stb. Sőt még közüzemi számlákat is be kell mutatni.
2020. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4 órát dolgozhatsz mellette.

Már nem az önkormányzat, hanem a kormányhivatal intézi. Adnak egy csomó nyomtatványt, amit kitöltve vissza kell vinni. Szakorvostól kell hozni egy igazolást a betegségeiről. Azt elviszed a háziorvoshoz, az kitölti azt a papírt, amit a kormányhivataltól kaptál. Az állapotát figyelembe veszi, hogy el tudja e látni magát a betegsége miatt. Függ a háziorvos jóindulatától is. A kitöltött nyomtatványt kitöltve visszaviszed a kormányhivatalba, és vársz. Küldenek majd egy papírt, hogy kirendelnek egy olyan embert, aki felméri a körülményeket, és kikérdezi az ápolt személyt. Ő dönti el, hogy megkapod-e majd az ápolási díjat. Én 53 ezer ft/hó ápolási díjat kapok középsúlyos demens anyukám ápolásáért. Azt hiszem emelt, nem az alap ápolási díj.

2020. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!