Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS! Ha valaki esetleg ért...

SOS! Ha valaki esetleg ért EKG értelmezéséhez, annak a segítségét várom: 65/min, fr. Sr, norm. , PQ, QRS, ST isoel. , repol. Zavar nincs. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Amúgy sajnos szupraventikuláris tachycardiától szenvedek egészen pici korom óta és most mentem vissza nemrég kontrollra, és elvileg március végén megint vissza kellene mennem, de rettenetesen félek, hogy a mostani koronavírus őrület miatt, már lehet nem fognak fogadni vagy velem foglalkozni. Nem tudom, hogy most én nem számítok-e veszélyeztetettnek az állapotom miatt. Hatalmas segítség lenne, ha valaki esetleg tudna nekem ennek az értelmezésében segíteni. (Olvastam egyébként, hogy a tachycardia hosszútávon okozhat szövődményeket... de annak az EKG-n kellene látszódnia, nem?)
2020. márc. 19. 17:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Leíras alapján normalis EKG. 65-ös frekivel meg csak tachycard se vagy/voltál vizsgálatkor. Ne aggódj.
2020. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Hogy hogy nem műtöttek még meg vele?
2020. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
26 eves vagyok es egyszer megprobaltak de nagyon rossz helyen van elvileg a gond es ezert nem tudtak megszuntetni :( Azota is verapamilt szedek, es hat mostanaban enyhe rosszulletek kezdodtek: nem mellkasi fajdalom vagy ilyesmi, hanem enyhe gyengeseg es szedules es eloszor arra gyanakodtam, hogy lehet a gyogyszer mellekhatas, de a beregtajekoztato szerint a verapamilt huzamosabb ideig is lehet szedni es durva mellekhatasai nemigen vannak. Ugyhogy most rettenetesen megvagyok ijedve, hogy mivan, ha valami szovodmenyem lett az evek soran.... es most meg itt a kaosz kozepen ugysem tudnak majd velem mit kezdeni.... eskuszom mar olyan panikrohamom van h attol leszek rosszul. Az utcara nem merek kimenni es a parom is nagyon felt :(
2020. márc. 19. 17:40
 4/22 anonim ***** válasza:

Hova valósi vagy? Katéterrel próbálták megműteni?


Budapesten a városmajori klinika elég jó, engem ott műtöttek.

2020. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Pánikolnod amúgy nem kell, ez nem halálos csak nagyon kellemetlen. Főleg amikor felpörög a szíved vagy 160-200-ra...


Nekem olyan volt, hogy nem szabadott hirtelen lehajolnom vagy leülnöm, leguggolnom mert akkor éreztem egy "becsípődést" a gyomromban aztán a szívem elkezdett ezerrel verni...

Valahogy a bolygóidegen keresztül rossz infot kapott a szív.

Mire találtam normális orvost az is évekbe került...

Persze előtte háziorvos mondta, hogy ez pánikroham stb stb...


A lényeg, hogy katéterrel sikerült kiégetni azt a kis részt a szívemből ami reagált erre a "jelre".

Azóta olyan mintha új életem lenne... nem kell óvatoskodnom, ha akarok egyedül elmehetek az erdő mélyére és össze vissza ugrálhatok mint egy hülyegyerek mert nem fog újra "bekattanni" a szívem :D

2020. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Annyira irigyellek... :( es igen, kateteres mutetem volt, de sajnos sikertelen. Es nekem is kb ez van h neha nem tehetek hirtelen mozdulatot, mert 170-en porog a szivem.... amugy te szedtel ra valamilyen gyogyszert? Es ha igen, mit? Az a baj, h nekem ez a rossz resz elvileg nagyon kozel van a fo arteriahoz... es ez okozza a gondot. Most majd elvileg amikor penteken visszamegyek a Gottsegen Gyorgy kardiologiai intezetbe es ott is Foldesi Csabahoz, akkor beszelunk majd meg egy ablacio lehetosegerol. El sem tudom mondani, hogy mekkora valtozas lenne ez az eletemben ha sikerulne. 26 eve elek ezzel egyutt😳.... szuletesem ota konkretan. Es borzasztoan megvisel mar. :(
2020. márc. 19. 21:09
 7/22 A kérdező kommentje:
Es most még ez a koronaszar.... :( kesz...
2020. márc. 19. 21:11
 8/22 anonim ***** válasza:

A koronaszar miatt ne aggódj, nagyobb a füstje mint a lángja :)


Én kb 11-12 évig éltem vele együtt.

Erre szerintem max olyan gyógyszer van amit akkor kell bevenni amikor nagyon felpörög a szíved és lelassítja azt.

Valsalva manővert mondták neked? Azzal vissza lehet állítani akár a szív helyes működését... bár mindenkinél másképp "működik"

2020. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Persze! Ismerem es sokszor be is valik. De tudod az a baj, hogy megint mozdulok egyet es kezdi elolrol..... az a baj, hogy nagyon gyakran vannak nekem ezek a rohamok. Tehat naponta tobbszor is😕 pont tegnap egy oran keresztul tartott mire vegre visszaállt.
2020. márc. 20. 06:54
 10/22 anonim ***** válasza:

Gondolom van EKG akkor amikor nagyon gyorsan ver a szíved.

Hova valósi vagy? Én tudok nagyon jó orvost aki helyrehozná szerintem simán. Bár most a koronavírus hülyeség miatt tuti várni kell (meg amúgy is kell várni a műtétre).

Hol műtöttek?

2020. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!