Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért baj, hogy Olaszországban...

Miért baj, hogy Olaszországban a fiatalabbakat mentik és a 80 éveseket hagyják meghalni?

Figyelt kérdés
Ott is végesek a kapacitások, ha van egy 50 éves meg egy 80 éves beteg és csak egy lélegeztető gép maradt, akkor szerintem értelemszerű, hogy az 50 évest fogják menteni.
2020. márc. 22. 09:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Forrást kérek!
2020. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Minden emberért nagy kár, akinek emiatt a vírus miatt kell meghalnia. Azonban úgy vélem, ez kicsit hasonlatos egy háborús helyzethez. Ott is azokat mentik elsődlegesen, aki "még" menthető. Ezt el kell fogadni, attól függetlenül, hogy a többieket is sajnálja az ember.
2020. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Én előbb mentenék egy 80 éves nénikét, mint egy 50 éves semmirekellő alakot.

Pláne olyat, aki ilyen hülye kérdést kiír.

2020. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Azért baj, mert választaniuk kell. Te is elvárnád, hogy tegyenek meg egy hozzátartozódért mindent, akkor is, ha már elmúlt nyolcvan... de sok esetben nem tehetik meg a kapacitáshiány miatt. Ezt a helyzetet az orvosoknak, nővéreknek sem könnyű emberileg kezelni.
2020. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

#40f: olvass ujsagot, tele van ezekkel a hirekkel. Kukcsszavak: triage, idos paciens, covid-19.


Ez nem 'baj', ezek egyeni tragediak. Meg tudom erteni azt is, akinek rosszul esik hogy idos rokonat felreteszik vagy epp hagyjak meghalni, es azt is, aki szerint a 80 eves, tobb kronikus betegsegben szenvedo helyett a tarsadalom szamara 'hasznos' egyeneket kell a szukos keretbol (gep, gyogyszer, orvos) megmenteni.


Nem lennek mostanaban orvos, es az is biztos, hogy az olasz orvosoknak komoly pszichologiai segitsegre lesz szukseguk, ha vegre veget er ez a kaosz.

2020. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Mert nem lehet valogatni. Minden ember egyforman fontos, akar mennyi idos.
2020. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Ne aggódj, Magyarországon nem lesz ilyen. Itt egyszerűen azt mentik meg, aki többet tud fizetni a lélegeztető gépért és az orvosnak. Lásd még #szules #halapenz.
2020. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Forrás: [link]
2020. márc. 22. 10:48
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Nna ezt kikérem magamnak a sürgis kollégák nevében.
2020. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a te anyád vagy nagyanyád életéről lenne szó azt mondanád, hogy "oké, semmi gond, mentsék az 50 évest anya/nagyi meg haljon meg"? Csak akkor érted meg, hogy miért baj, ha a te szerettedről lesz szó, addig könnyű beszélni. Én még ugyan nem vagyok 80, de már a veszélyeztetett korosztályba tartozom, a fiamat, menyemet, unokámat hetek óta nem láttam, néha elgondolkodom rajta, hogy ha elkapnám a vírust és kórházba kerülnék esetleg úgy halnék meg, hogy el sem tudtam búcsúzni tőlük.
2020. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!