Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik egy torolmandula...

Hogyan zajlik egy torolmandula műtét időskorban?

Figyelt kérdés
Nagymamám (72) torokmanduláját nagy valószínűséggel ki fogják venni. Eleinte nem különösebben félt tőle. Beszélt egy ismerősével, ő azt mondta nem fáj. Aztán beszélt mégegy ismerősével, ő viszont nagyon megijesztette. Azt mondta, hogy nagyon fájt és még a kezét is lekötözték műtét közben. Valóban ilyen brutális lenne? Légy szíves mondjátok el az igazságot. Remélem nem ilyen. Szeretném megnyugtatni.

#elírás #elnézést. *toroKmandula
2020. márc. 22. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz még fiatalon vették ki nekem, olyan 16 évesen kb. Választani lehetett hogy ébren vagy altatásban, nekem éber műtét volt. Előtte kaptam szurit, érzéstelenítőt. Nyilván ezt még éreztem, de el lehetett viselni. Aztán betoltak a műtőbe. Doki magyarázott, majd elkezdte a munkát, egyedül volt bent, mert nem egy nagy műtét. Nem is tartott volna sokáig, ha nem esett volna le menetközben a vérnyomásom. De jeleztem a dokinak, kicsit lefektetett és várt. Nem emlékszem többre.

Utána még a lábadozás alatt, van hogy fájdogált, kaptam is fájdalomcsillapítót. Ahogy néztem én jobb bőrben voltam a műtét után, mint a szobatársam, akit altattak.

2020. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72 évesen nem kéne hagyni, hogy megműtsék. Most nyilván nem is fogják. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy az orvosnak kell a pénz. 72 évig megfelelt az a mandula? Aztán valami szövődménybe, fertőzésbe, vérzésbe fog belehalni. Műteni csak életveszély esetén szabad!
2020. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj kivenni a manduláját. Térdműtét előtt áll és addig nem műthetik amíg a mandulája rendbe nem jön. Klebsiella oxytoca fertőzése van, az pedig nem maradhat ott.
2020. ápr. 7. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 69 éves vagyok,azt mondták a gégészeten,indokolt lenne kivetetni a manduláimat.Túl nagyok,rondák és állandóan be van gyulladva a torkom.

Minél előbb ki akarom vetetni,mert másfél havonta megyek gégészetre a torkom miatt.

2020. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!