Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mekkora baj lesz a járó- és...

Mekkora baj lesz a járó- és fekvőbeteg ellátásban?

Figyelt kérdés

Most, hogy nem lehet menni sehova. Szerintetek a szűrés elhanyagolása nagyobb áldozatokkal fog járni?

Szerintem igen. Mikor fogunk időpontokat kapni pl Ultrahangra???



#korona #fekvőbeteg ellátás #járóbeteg szakellátás
2020. ápr. 12. 07:57
1 2 3
 1/21 Hellmano ***** válasza:
92%
Én még a járvány kezdetén írtam, hogy még véletlen se legyen ebben az időszakban valaki beteg, mert az lehet nem a koronába fog belehalni, hanem abba, hogy elhanyagolják a korona miatt. Jó egészséget mindenkinek! Tuti sokan lesznek, aki az elhanyagolás miatt lesznek később áldozatok.
2020. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is már az elején így gondoltam, de most ért el engem is ez a probléma! Fogaszatra kéne mennem, pajzsmirigyemet kéne kontrollálni stb. Nagyon gáz, stresszes lettem ettől... Ráadásul édesapámnak is mennie kéne vérvételre a koleszterin gyógyszere miatt +urologushoz...
2020. ápr. 12. 08:01
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Nagy. Önmagában az is rettentő nagy baj, hogy most hónapokig szünetel egy csomó minden. A másik meg az, hogy milyen várólisták lesznek utána...
2020. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Nagy. Kicsit ironikusnak tartom, hogy menteni akarják az embereket, de egy csomóan meg fognak halni olyasmikben, amibe amúgy nem szokás, pl egyszerű vérmérgezés.
2020. ápr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%

Ha rendszeresen, vagyis félévente jártál fogászati szűrésre, akkor bőven ráér.


Vannak prioritások. Amikor épp halálos beteg vagy, akkor se azzal fognak foglalkozni, hogy mikor voltál utoljára mindenféle szűréseken, hanem előbb megmentik az életedet. Minden más később is ráér. Ezt kell most átültetni országos szintre: előbb meg kell menteni azokat, akik életveszélyes állapotba kerülnek (akár a vírus, akár más miatt), a többiek szűrései később is ráérnek.


Egyébként meg egyelőre nincs annyira túlterhelve az egészségügy, hogy az egyéb sürgős eseteket ne látnák el. Közvetlen hozzátartozómat is kórházban kezelik.

2020. ápr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Szoval, kérdés H rákos vagyok-e például. Mert meglehet. Most kellett volna megnézni, kontrollálni a pajzsmirigyem. de.elhajtanak és nem kapok időpontot.

Ha még nincs leterhelve, akkor miért nincs?

És ha már ott a baj, csak diagnosztizalni kellett volna..? Na mindegy, amíg nem kerülsz ilyen helyzetbe, addig nem fogsz ezen aggódni, így gondolom.

A fogászati szűrés csak időszakos.

2020. ápr. 12. 08:59
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Minden szűrés csak időszakos, igen. És? Ha rendszeresen részt vettél bármilyen szűrésen és ezek után az orvos úgy ítéli meg, hogy egy szűrés most kimaradhat, akkor miért nem hiszel neki? Te akarod magad kezelni? Akkor tessék.

De szerintem inkább bízzál az orvosokban. Ha vigyázol magadra, semmi bajod nem lesz.

2020. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%

Érdekes ez a dolog, de sajnos vannak olyan esetek, amikor hiába jársz rendszeresen szűrésre, történhet akármi. A gond azzal valóban megvan, hogy most persze lehet, hogy nem akut a problémád, de ebből hetek, vagy 1-2 hónap múlva alakulhat ki szövődmény, ami megelőzhető lett volna.

Most szerintem már gondolkoznak azon, hogy hogy lehetne bizonyos körzetekhez szakrendeléseket működtetni és akkor oda lehet menni, csak lehet hogy többet kell majd utaznod.

Ha beindul újra a menet, akkor itt nagy roham lesz és mivel több szakember nem lesz, mint volt, a várólisták elhúzódnak nagyon. Aztán van egy újabb probléma, hogy mennyi olyan ember lesz, aki majd azt mondja, hogy oké, vártam eddig, de most már lássatok el azonnal, sok cirkusz lesz.

2020. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%
Sürgősségi ellátás van továbbra is. Fogadba nem halsz bele, pajzsmirigyre és koleszterinre van gyógyszer.
2020. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező te hipohonder vagy nem rákos.
2020. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!