Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet ez? Ezzel a problémáv...

Mi lehet ez? Ezzel a problémával milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

Pár hete észrevettem egy kemény, kb. földimogyoró szem nagyságú csomót (vagy nem tudom minek mondjam, tapintásra olyan mint egy porcdarab) az állkapocscsontom alatti részen a nyakam legfelső részén (közvetlen az állkapocscsont alatt). Érintésre fájt, és tudtam mozgatni picit jobbra balra az ujjaimmal. Majd pár napja ez “súlyosbodott”, és már feljebb, az állkapocscsontomon, meg picivel az felett (tehát az arcom alján) van egy-két ilyen tapintásra porcszerű csomó, és fájnak tapintásra. Már kellemetlen az arcom azon oldalara feküdnöm, mert fáj. Valamint már kívülről is látszik picit a duzzanat azon az oldalon.

Nem ütöttem be, szóval nem tudom mi lehet ez. Azt se nagyon tudom ezzel milyen orvoshoz forduljak... fogorvos? fül- orr gégész? sebészet??


2020. ápr. 15. 08:01
 1/8 Kincs93 válasza:
Mindenkép fordulj orvoshoz,lehet akár ciszta is vagy bármi más. Gyógyulj
2020. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyirokcsomo.

Nem voltal megfazva mostanaban? Nincs rossz fogad?

2020. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kincs93 válasza:
100%
Én azért írtam hogy forduljon orvoshoz mert nekem a pajzamirigy bajom így derült ki.De előtte persze volt olyan bajom is hogy rágóizom beszükülés amire harapás emelőt írtak fel
2020. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mogyoro nagysagu gumot erez, ami faj es mozog. Persze lehet ciszta, de az altalaban nem faj. A nyak meg tele van nyirokcsomoval, konnyen ki lehet tapogatni oket.
2020. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kincs93 válasza:
63%
Rendben oké én leírtam hogy mikor nekem volt ilyen mit állapítottak meg nálam.
2020. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is először nyirokcsomóra gondoltam, de az picit lejjebb szokott lenni nem? Mert ez egészen feljött az állkapocscsontom fölé.

Egy lyukas fogamról tudok, mert voltam fogorvosnál kb. egy hónapja, kihúzták az egyik fogam és akkor mondták, de még nem mentem vissza vele mert közbe elkezdődött ez a korona vírus dolog. Viszont az a lyukas fogam a másik oldalon van, attól nem hiszem, hogy lehet ez.

2020. ápr. 15. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Sajna a nyirokcsomók már csak ilyenek, fáj és növekedhet is , egy cysta általában nem elmozdítható, de természetesen az is fájhat, ha pl. nyom egy ideget. Akármi is ez, ha rosszabbodik érdemes lenne orvossal megnézetni, persze most ebben a helyzetben ez nehéz, hogy kihez is menj, én telefonálgatnék párat azért.
2020. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Siman felmehet, nekem is volt ilyen. Naprol napra fentebb volt, teljesen az allkapocs csontnal, aztan egyszer csak eltunt.
2020. ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!