Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szellemileg és testileg...

Szellemileg és testileg sérült embert hol lehet elhelyezni vagy mit lehet vele tenni, ha a gondnok már nem vállalja?

Figyelt kérdés

Tavaly édesapám második agyvérzését kapta, elég nagy területre kiterjedt és több kisebb ér is elpattant mellette. Afáziás, nem tudja rendesen mozgatni a jobb oldalát és cukorbeteg, folyamatosan vigyázni kell rá. Szellemi szintje valószínűleg egy gyerekének felel meg, bár most töltötte be az 50-et.

A probléma, hogy a nővérénél volt az elmúlt egy évben - állapota nem javult - de most a nagynéném azt mondja, hogy ő ezt nem bírja tovább csinálni, beadatja valamilyen intézetbe. (Ő a gondnoka egyébként.)

Anyám 5 éve halott, nagyszülő beteges, másik nagynéném szintén le van százalékolva, én most lettem nagykorú (első agyvérzés után én voltam vele két évig) és szeptemberben kezdeném meg egyetemi tanulmányaimat, így nem igazán tudná senki sem vállalni 24/7 őt.

Most akkor mi legyen?


2010. júl. 29. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Helyileg melyik környéken él a beteg?
2010. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pest megyében.
2010. júl. 30. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!