Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szoktam járni vért adni, hogy...

Szoktam járni vért adni, hogy értessem meg az egészségügyi dolgozókkal, hogy teljesen normális a magas pulzusom (120)?

Figyelt kérdés
Nagyon parás hely egy ilyen egészségügyi intézmény. Tök nagy csend van. Minden fehér vagy vörös. Tűk, ágyak. Egy szóval: félelmetes. Minden egyes alkalommal felmegy a pulzusom 120 köré, de még egyszer sem voltam rosszul (pedig voltak már cifra esetek, egyszer egyből elkéredzkedtem az ápolónőktől, mondván, hogy sietek. Futva elértem a buszt, még csak nem is szédültem). Az összes orvos alig akar engedni, hiába magyarázkodom nekik.

2020. máj. 15. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Neked fehérköpeny szindrómád van. Ilyenkor felmegy a pulzus, van akinek a vérnyomása is. Ez elmúlik hamar.
2020. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen szindrómám. Totálisan para az egész hely. Megszúrják az ujjad tűvel, beléd döfnek egy csövet, stb.. Már 20 alkalmon is túl vagyok, és még mindig félelemmel tölt el.
2020. máj. 15. 19:12
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A feherkopeny szindroma nem olyan, mint egy fobia. Nekem is az van kardiologus szerint, ahogy szerintem nagyon sok embernek. Nekem is magas volt a pulzusom a rendeloben toltott ido alatt.
2020. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Nem normális a 120-as pulzus akkor sem, az már meghaladja a szindróma értékét, de ha nem érzed problémának, akkor méregesd otthon, kiderül minden.
2020. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Otthon nem magas a pulzusom, nem mérem, de érzem.
2020. máj. 15. 20:34
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát kardiológián kiderül, előbb-utóbb úgyis odautalnak.
2020. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magas szokott lenni, véradáson is, plazmaadáson is, onnan küldtek el ezzel a háziorvoshoz persze ott is magas volt,volt hogy 130 vmennyi volt, egyszer már úgy volt nem is járhatok ezzel plazmát adni, végül a háziorvos felírt egy gyógyszert (bétablokkolót), ezt csak alkalmanként szedem. Amúgy nem tudom miért volt magas, talán izgultam vagy nem is tudom de így megoldódott.
2020. máj. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem is azért magas, mert izgulok. Most is 70 körül van. Teljesen normális alap esetben.
2020. máj. 16. 01:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd nekik, hogy te tényleg mindig izgulsz ilyesminél és csak ezért magas.
2020. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem 150-es pulzussal tartottak bent, hát én semmit nem érzékeltem belőle ^-^
2020. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!