Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert akarja levonni az...

Miert akarja levonni az egeszsegpenztar?

Figyelt kérdés

Tudna segiteni valaki, akinek van egeszsegpenztar kartyaja?

Eddig tok jol mukodott, hogy a kartyaval fizettem vele.

Multheten bekuldtem szamlakat (akkor meg nem volt kartyam csak a szama) erre kiallitottak szamlat de en keszpenzzel fizettem ki.

Volt olyan hely pl. csipo ultrahang ahol kartyaval nem is tudtam volna fizetni meg ha lett volna sem.


Ma pedig kaptam sms-t, hogy leakartak vonni majdnem 40.000 Ft-ot.


Hogy mukodik ez??


2020. máj. 22. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még nem dolgozták fel a számlákat. Szerintem telefonálj be az ügyfélszolgálatra, és jelezd nekik, hogy mi az, amit kifizettél kp.-ben.
2020. máj. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik a válasz ott van a kérdésedben.

Szerintem utólag lehet ezt rendezni, bár nem értem a kavarást ebben.

Vagy nem volt elég pénz a számlán, vagy nem értem miért kellett kp-ben kifizetni, ha van róla érvényes számlaszámod, amivel tudod igazolni és fedezet is van rá?

Ott ezt meg kell kérdezni, lehet, hogy van amit nem lehet pénztárra elszámolni.

2020. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mert egy hetes volt az ep “kartyam”, ami meg nem volt meg csak a szama.

Vannak helyek ahol nem lehet kartyaval fizetni csak szamlat kerni rola.

Pl: ahol szultem egy agyas szobat igenyeltem, ami termeszetesen fizetos volt de elszamolhato ep kartyara viszont itt nem lehet kartyaval (sem bankartyaval) fizetni. Fizetes nelkul pedig nem tavozhatok, hogy majd vonjak le egyszer ha tudjak.

2020. máj. 28. 07:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a problémát a leírtak alapján.

Alapvetően fizetésnél két lehetőség van ugye.

1. Vagy kifizeted az ep kártyával a szolgáltatást amit igénybevettél,

2. vagy ha nem lehet, akkor kifizeted a bankkártyáddal, vagy készpénzzel és kérsz róla számlát. A számlát beküldöd az egészségpénztárnak, ők pedig kb. két héten belül visszautalják az egészségpénztári számládról azt az összeget a saját folyószámládra.

Nyilván lehet gond akkor, ha nem áll rendelkezésre akkora összeg az egészségpénztári számládon, amekkora összegről számlát nyújtottál be, hogy visszafizessék. Megkísérlik kiutalni, de nem tudják, mert nincs mit.

Egyéb opció nem létezik.

2020. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!