Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Irnátok nekem tapasztalatokat...

Irnátok nekem tapasztalatokat gyomortükrözésről?

Figyelt kérdés
Csütörtökön lesz gyomortükrözésem a volt MÁV kórházban (oesphago-gastro-duodenoscopia ezt irták a papirra) Ez vmi spéci gyomortükrözést jelent? Hogyan csinálják pontosan? Nagyon rossz, fájdalmas ez a vizsgálat? Mennyi ideig tart? Nagyon félek!
2010. júl. 30. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem fáj inkább nagyon kellemetlen. Elérzéstelenítik a torkodat spray-vel, és ledugnak egy csövet aminek a végén kis akmera van. Levegőt fújnak a gyomrodba, hogy jobban lássák mi is a helyzet. Ez azzal jár hogy az eddig emglevő öklendezés kicsit zajosabb lesz mivel a nagyon felesleges levegő kijön. De nem kell szégyellni az orvosok tudják milyen rossz ez, és hogy mivel jár. Kicsit érzed hogy valami motoszkál a gyomrodban, de pl ha mintát vesznek (lecsípnek egy kis darabot) egyáltalán nem fogod érezni. Nekem olyan 10percig tartott, ha magas a tűrési küszöböd, elég rendesen átvészelhető. Nem kell félni, sok bátorság és a legfőbb! Azt csináld amit az orvos mond! Csak könnyebb lesz tőle neked is, és az orvosnak is. El kell lazulni.

Megkérdezhetem milyen panaszok vannak?

2010. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy spéci gyomortükrözés.Mindenkinek ugyan úgy csinálják.Elég kellemetlen,öklendezéssel jár,azt mondják stb.ki,hogy viseli.Én elég hányos vagyok,és nem bírom az ilyen vizsgálatokat,nekem már megvolt a vastagbéltükrözés is,csak én mindkettőt altatásban csináltattam.Biztos lesz olyan aki azt irja,"áhh ez semmi",neki bizos nagy a tűröképessége.Nekem nem.
2010. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A panaszaim: véres volt a székletem, folyton hőemelkedésem van, fáj a hasam. Ja és állandóan hányingerem van, ezért is félek annyira. Vastagbéltükrözésem már volt, elég nehezen viseltem, nagyon feszitett és fájt. Ott adtak vmi kábitó injekciót. Itt is adnak? Akinek már mindkét fajta tükrözése volt, melyik a rosszabb?
2010. júl. 30. 19:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem sajnos már mindkettőhöz volt szerencsém (2x). Én azt gondolom, hogy inkább 2 gyomortükrözés mint egy vastagbél. A gyomortükrözés, ha jól viselkedsz (tehát nem mozogsz) kb 2-5 perc. Nekem biopsziával együtt kb 3 perc volt.
2010. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hú, ez egy kicsit megnyugtatott, ezekszerint a gyomortükrözés feleannyira gáz mint a vastagbéltükrözés :) És itt is kapok majd vmi nyugtatót? Sztem az sokat lendítene a dolgon. Jaj nagyon félek. Így is állandóan hányingerem van, ha vmit a torkomba dugnak azt hogy fogom kibírni?
2010. júl. 30. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem akarlak megijeszteni, de én elsőkörben kezdődö gyomorfekélyre tippelnék. Nekem is volt, édesapámnak is volt és mindkettőnknek hasonló, bár erőteljesebb tünetekkel.

2010. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Attól vmiért már kevésbé félek, hogy mi lesz a diagnózis, mert az a lényeg, hogy meglegyen mi a baj, és azt már utána el tudják kezdeni kezelni (bízom benne). De a vizsgálatokból már nagyon elegem van. Ez a bizonytalanság a legrosszabb, hogy nem tudom mennyire lesz rossz. Ha csak rágondolok hányingerem lesz.
2010. júl. 31. 16:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyomortükrözéstől mindenki tart, nekem volt már, túl lehet élni, bár én gyomorsavat hánytam fel ahogy húzta ki a csövet, kicsit olyan fullasztó is. De minél jobban tartasz tőle, annál jobb lesz mikor túl leszel rajta és felteszed a nagy kérdést: ettől féltem annyira? :-)
2010. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, most minden biztatás jól jön. Te amúgy kaptál vmi érzéstelenitőt vagy bóditó injekciót?
2010. aug. 2. 16:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!