Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Autoimmun betegként lehetséges...

Autoimmun betegként lehetséges, hogy belehalnék egy influenzába?

Figyelt kérdés
Igaz még huszonéves vagyok, de már most diagnosztizáltak ezzel a betegséggel és április elején volt egy olyan megfázásom (gyulladt tüszős mandula, de se torokfájás, se orrfolyás, se izomfájdalom nem volt csak hőemelkedés, váladékos köhögés meg nehezebb légzés), amit 2 hét antibiotikum szedéssel csak 3-4 hét alatt tudtam kiheverni és így is elég gyenge voltam. Visszagondolva szerintem influenzás sose voltam (az izomfájdalom és láz nélküli tünetek alapján), szerintem lázas jó ha egész életemben 2-3-szor voltam ez alapján pedig simán eltudom képzelni, hogy lazán belehalnék egy influenzába már újdonsült autoimmun betegként.

2020. jún. 1. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is nincs "újdonsült" autoimmun betegség, az ugyanis mindig veleszületett (egész kevés kivételtöl eltekintve), legfeljebb eddig nem tudtál róla.

Másodszor az autoimmun betegségek közt igen nagy különbségek vannak, nem mindegy, mi a konkrét bajod.

2020. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tesóm is autoimmun beteg, Crohn beteg. Igazából mesterségesen nincs immunrendszere, mert saját maga ellen dolgozik a szervezete.

Megfázni, meg szokott, de durvább betegségeket nem kap el hamarabb, mint mi.

2020. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is autóimmun vagyok 10 éve,medrollal kezelnek,nem tudok megfázni,kicsit taknyos leszek 1 napig és elmúlik,ne aggódj.
2020. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 es Tesódat mivel kezelik?
2020. júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3 havonta infúzió kúrára jár.

Most nem tudom, mit kap, ugyanis az eddigi infúziójától elvették a TB támogatást (és egy infúzió millión felül van), úgyhogy valami új kotyvalékot kapott legutóbb, amitől olyan fejgörcse lett mire hazaért, hogy alig bírt talpon maradni.

Hogy szakadjon össze, aki kitalálta a megvonást.

2020. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Orbán apánknak köszönd és a sok birka fideszes embernek...mert ugye Magyarország jobban teljesít.
2020. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!