Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az állkapcsom alján, az...

Az állkapcsom alján, az állcsúcsomtól 3 centire van egy hólyagszerű kitüremkedés. Kívül nem látszik, de kitapintható. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Elsősorban azt szeretném megtudni, hogy mi lehet.

Ezáltal rátudok keresni, hogy mennyire sürgős a kivizsgálása.

Kb. 3 mm átmérőjű, 5 mm magasságú. Elég rugalmas. Nem fájdalmas, csak ha erősen nyomom.

Megpróbáltam interneten rákeresni, de nem találtam róla semmit.



2020. jún. 8. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ciszta talán...
2020. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Rákerestem és sajnos több, mint valószínű.

2020. jún. 8. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt eltudják távolítani, ha ciszta. De, ha nem okoz panaszokat, nem növekszik és nincs fájdalom és nem zavar téged akkor ott hagyhatják.
2020. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pár éve tűnt fel. Akkor még kisebb volt. Fura volt, mert tudtam "mozgatni".

Mármint úgy, hogy a kezemmel nyomkodtam az államhoz, majd vissza hátulra.

Akkor nem nézettem meg, mert anyum azt mondta, hogy neki is volt ilyen, de elmúlt. Aztán pár hét után, már én sem éreztem sehol.

Most meg azon kapom magam, miközben támasztom az államat, hogy visszajött, csak most nagyobb. Elkezdtem nyomkodni, valószínűleg attól lett érzékeny.

Utána olvastam és ez még kicsinek számít, szóval könnyen eltávolíthatják.

A nagyobbakat antibiotikummal kezelik (gondolom, ha indokolt akkor ott is műtenek).

Én nagyon parás típus vagyok. Mindenen izgulok/aggódom plusz még a vért sem bírom és félek, hogy műtét közben elájulnék vagy rosszul lennék.

Remélem lehet kérni az altatást vagy hogy ezt a kisebb cisztát is antibiotikummal kezeljék.

2020. jún. 8. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen kicsi cisztákat tűvel oldják meg úgy tudom [leszívják?, nem tudom rá a szakkifejezést], szóval nem igazán "műtét"-nek számít.


Nem kell parázni. A neten amúgy sok-sok dolgot lehet olvasni és mindig eljut az ember oda, hogy -> Daganat vagy gyógyíthatatlan betegség. Néha ez az internet átka.


Nekem barátnőm apja orvos. Ő mesélte, hogy nem egyszer fordult elő, hogy jöttek az emberek és már úgy jöttek, be hogy mondták mi a bajukat és már a kezelést is mondták rá, hogy mit csináljon, mert az interneten olvasták... Nem az a baj, hogy tájékozódik az ember, hanem az a baj, hogy már el is hiszi, hogy az és akkor biztos úgy van.


Majd az orvos mindent eldönt. :).


Még az is lehet, hogy csak egy "zsírcsomó" van ott. Vagy egy nyirokcsomót érzel.


Egy háziorvoshoz beugorhatsz azért, mert ő konkrétat tud mondani vagy ha aggódos vagy akkor keress egy magán ultrahangost, aki ultrahanggal megnézi. :)

2020. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 8. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!