Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Órák óta iszonyatosan sajog/fá...

Órák óta iszonyatosan sajog/fáj a térdem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem szenvedtem semmilyen sérülést. Évek óta fenn áll nálam ez a jelenség, visszatérő időszakos fájdalom. Néha ropog is és érzem, hogy laza, majdnem kiakad. Volt amikor beduzzadt az egész és iszonyatosan fájt/égett/sajgott. Voltam ortopédián is és mindig csak azt mondták, hogy növök. Én ezt mostmár lehetetlennek tartom, főleg, hogy mindig a bal térdem fáj inkább.. most jelenleg aludni sem tudok annyira fáj. Lehet hogy csak a front miatt?

2020. jún. 16. 03:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem már 3 éve ez a problémám, de soha senki nem mondott semmi konkrétat
2020. jún. 16. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Szia! A férjemnek volt hasonló problémája évekig. Olyan gyenge volt neki a térde, hogy az emeletre hónapokig nem tudott normálisan felmenni, csak húzya a lábát maga után. Orvostól orvosig jártunk, egyszer műtötték is a térdét, mert egy porcdarab levált az izületben. Sajnos nem lett jobb, amíg nem találkoztunk egy jó sportorvossal.

Elsőként a talpát kellett rendbe szedetni, a sarkán volt bőrkeményedés, ami megemelte azt az oldalt, amitől pár mm-rel megemelkedett az az oldala és féloldalas lett a mozgása. Ezt nem veszi észre, csak egy szakember. Aztán fogorvoshoz küldött góckutatásra, mert egy rossz fog, ami nem fáj, szintén csinál a szervezetben ilyen dolgokat. (1 fogat ki kellet huzatnia és 3 betömetni) Végül gyógyteákat kapott, ami kimossa az izületekből a húgysavkristályokat, és a legvégén porcépítő tablettát. Ez az egész kb 6 hónapig tartott, mire normálisan tudott járni. Most házi edzéseket csinál, futni is jár egy héten 5x másfél km a távja. És 52 éves.

Szerintem érdemes mindenféle okot végig venni és kitartóan keresni, mert nem természetes állapot, hogy fáj a térd.

2020. jún. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is egy népszerű ortopédhoz mentem,mert itt a környékbe azthitték szalag probléma,aztán nem így lett. Nekem se volt sérülésem,csak mikor rossz időszakát élte megint, ráestem,(nem szakadt,mozdult el semmi csak menni alig tudtam úgy 3 napig) és szintén bal térd. Székesfehérváron 2szer megcsinálták ezt a másfajta röntgent,amivel látta a doki,hogy születési rendellenesség a térdkalácsom el van mozdulva (ő is szalagra gyanakodott először) és ilyen Q alaknak mondják. Meg kellett volna műteni Denks műtéttel,de doki aztán nem vette fel a telót szóval nem lett,viszont itt vagyok 18 éves és ha már túl van hajszolva akkor görcsöl,meg ugye nem szereti pl a guggolást. Egyébként ez is azért összefügg a növekedéssel mert olyankor mindig rosszabb volt. Szerintem legalább tudni mi a baj megérné elmenni:/ Lehet nem ez a baj,lehet gyenge az ízület és szedni kéne valamit,de mivel zavar és tudom milyen,ne szenvedj vele tovább.
2020. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondanám, menj orvoshoz, kórházba, de a mostani káosz nagy zűrt csinált. Szervi, egyéb elváltozás is plusz genetikai tényezők is szerepelhetnek a bajodban. Beszélj háziorvosoddal, adjon RTG-re beutalót első ízben.
2020. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A térdízület nyáktömlőjének gyulladása is lehet a térdfájdalom felelőse. A bursák - azaz nyáktömlők - a csontos kiemelkedéseket fedik, hogy párnázzak azokat. A bursa gyulladásakor a tömlő többletfolyadékkal telik meg. A gyulladás kialakulhat kisebb traumák összegződéseként, vagy egy sérülés miatt is. A tünetei általában hirtelen kezdődnek, az ízület mozgatására heves fájdalom jelentkezik.


A térdfájdalom hátterében állhat íngyulladás is. Ekkor a comb hátsó izmai - amelyek a térdízület csontjain tapadnak - gyulladnak be, így duzzadt térd is kialakulhat.


Gyakori ok a különböző sportsérülések eredményeként kialakuló fájdalom, mint a meniszkuszok sérülése vagy a futótérd. Meniszkusz sérülés általában akkor alakul ki, amikor a térd hirtelen elfordul, csavarodik és kificamodik. Ez erőteljes fájdalommal, jellegzetes, kattogó hanggal, és gyakran a kereszt- és oldalszalagok szakadásával járó akut sérülés. Futótérd esetén az ízület helytelen és hosszas terhelése miatt alakul ki íngyulladás. Ez a degeneratív porckopás gyulladásos állapottal, ezért duzzanattal is jár. A fájdalom elsőként terhelés alkalmával jelentkezik, majd később akár állandósulhat is.

Térdfájdalom kezelése Gyógytornával


Térdfájdalom kezelése gyógytornával


Az orvosi diagnózist követően gyógytornász segítségével növelhető az ízületek mozgásterjedelme, visszaszerezhető a járásképességét, csökkenthető a térdfájdalom. Fontos a megfelelő gyakorlatok által a helyes izom-egyensúly felépítése a hosszútávú gyógyuláshoz, hiszen a gyógytorna egy OKI kezelés, nem pedig a tünetek elrejtését célzó eljárás. Kiegészítő eljárásai:


sport- és kinesiotape

McKenzie kezelés

Dorn terápia

Trigger- és Tenderpontok terápiája

gyógymasszázs alkalmazása



FájdalomKözpont

+36 70 621 2433 Hívd fel ha más lehetőség nincs.

2020. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!