Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Januárban végeztem a főiskoláv...

Januárban végeztem a főiskolával és azóta a diákmunka gyakorlatomban dolgozom, amiben nem fizetek egészségbiztosítási járulékot. Mivel már jogviszonyom sincs, jár nekem egészségügyi ellátás?

Figyelt kérdés

A diákigazolvány érvényessége addig tart amíg tart a pandémiás helyzet + 15 nap, viszont nem tudom hogy ez érvényes-e magára a jogviszonyra is. Ha elmegyek orvoshoz a kórlapokon felhívják a figyelmememet arra, hogy ellenőrizzem a jogviszonyomat mert nem vagyok jogosult egészségügyi szolgáltatásra az OEP nyilvántartásában. Írják még azt is hogy behajthatják az elmaradt tartozást, amit persze nem szeretnék, mivel adott az ingyenes EG ellátás ha dolgozik az ember.


Azt szeretném kideríteni hogy érdemes-e röntgenre majd műtétre mennem, vagy addig nem amíg nem találok hivatalos munkahelyet, mert behajtják rajtam?


Egy ujj repedésről lenne szó.



2020. jún. 23. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor ingyenes az ellátás, ha FIZETED vagy fizetik utánad a TB-t.


Csak ugy mondom, hogy igy vagy ugy de ugyis behajtjak utanad attol a ponttol ami utan nem vagy jogosult.

Jogviszonyod helyzetet tudod ellenorizni a EB honlapjan ha belepsz az Ugyfelkapudon keresztul. ( ez kelletr a felvetelihez).


Szoval menj el nyugodtan mutetre, de azt is tudd, hogy visszamenoleg kell fizetni a TB-t.

2020. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az lemaradást akkor is neked kell befizetned ha lesz egy új munkahelyed. ADiakigazolvany érvényessége és a jogviszony 2 teljesen különböző dolog, ha nem lenne veszélyhelyzet is érvényes lenne a kártya októberig de attól meg a jogviszonyod megszűnt amikor vegeztel.

Én a helyedben most befizetnem az elmaradásomat és innentől havonta a 7000 Ft amíg nem lesz munkahelyed.

2020. jún. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A befizetést megtörténhet online is, vagy csak személyesen az OEP pénztárakban?

2020. jún. 23. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
A NAV irodákban elmondanak mindent részletesen, ha bemész az ügyfélfogadási időpontokban-nem olyan bonyolult.
2020. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet kérni a kormányablakban az ingyenes egészségbiztosítást méltányossági alapon,ha megadják egy évig nem kell fizetni saját maga után. Amint van munkahelye vagy tanulói jogviszony ami alapján van egészségbiztosítás le kell mondani az ingyenes ellátást.
2020. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!