Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kontrasztanyagos koponya CT...

Kontrasztanyagos koponya CT hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, és jövő hétre vagyok kiírva koponya CT-re. Tegnap már tettem fel egy kérdést a kontrasztanyaggal, de azóta újabb dolgok jutottak eszembe. Érdekelne hogy zajlik le ez az egész, valamint a következők:

-Mennyi idő átlagosan egy ilyen? Pánikbetegként nagyon nem lenne mindegy hogy mondjuk 3 perc, vagy 30.

-Meg lehet állítani, vagy újra lehet kezdeni? Nagyon félek hogy nem bírom ki, de nem szeretném hogy kárba vesszen az egész (beutaló, odautazás, a stressz stb.)

-Ehhez kapcsolódóan: van valami időhatár amin túl ha meg is kell állítani mert nem bírom, de már tudnak belőle egy használható eredményt csinálni? Régen voltam MRI-n és ott meg kellett állítani kb. 15 percnél (pedig akkor még nem voltam pánikbeteg), és ott ugyan befejeztük, de már a félkész eredményből is lehetett volna dolgozni azt mondták.

-És úgy általában: az orvosok ilyenkor empatikusak, vagy telibe tojják hogy pánikos vagyok és nem érdekli őket hogy esetleg mivel járhat ez?

-Ja meg annyi hogy B vitamint vagy nyugtatót (pl. valeriana) lehet bevenni előtte? Azt tudom hogy enni, illetve színes löttyöket inni nem lehet (csak sima vizet).

Köszönöm előre is ha megosztjátok velem tapasztalataitokat, nagyon sokat segítene hogy tudjam mire készüljek!



2020. jún. 25. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Bevehetsz előtte nyugtatót, de az egész folyamat 5-6 perc. Az MR ennek 3-szorosa. Orvosa válogatja ki mennyire empatikus. Ha megállítják a vizsgálatot újra kell kezdeni, jó lenne ha ennyit kibírnál.
2020. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok pánik is, de az MR szert engem is megviselt, mert betoltak teljesen egy csőbe. CT-n viszont csak egy nagy karika van, tehát ott nem tolnak be sehova, csak lefekszel és a karika ott lesz a fejed folott. Nekem kb két honapja volt ilyen és sokkal nyugisabb volt mint az MRI. Lesz egy Kanul a kezedben és ezen keresztül megy a kontrasztanyag a vizsgálat közben. Nálam forróság érzés és hányinger volt kb 20 másodpercig utána azonnal el is múlt és semmi bajom nem volt, de sok ismerosomnel ezek a tünetek egyáltalán nem is jelentkeztek. A vizsgalt olyan 8 perc korul lehetett de lehet annyi se volt. Mindenki kedves volt, folyamatosan kérdezték jól vagyok-e, minden rendben van-e, közben mondták h nyugalom mindjárt végzünk is. Pedig nem panikoltam, alapból is végig beszéltek és tájékoztattak mindenről. Ne aggodj ezen feleslegesen, szerintem ezerszer jobb mint egy MRI, mert itt tényleg csak egy karika a gép nem egy egész cső
2020. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? És jól gondolom, hogy lány?

Nem kell félni, lesz ott személyzet, és adnak pánikgombot is a kezedbe.

2020. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, némiképp megnyugtatott, bár sajnos olyan súlyosan pánikbeteg vagyok hogy ha 30 másodperc lenne akkor se lennék nyugodt. A hányingertől is félek.

#3 Sajnos nem talált, férfi vagyok, 24 éves.

2020. jún. 25. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig ki lehet bírni, egy felnőtt meg bírja már ki azt a max. 10 percet. Amennyiben neked már 1 perc is sok, akkor felesleges ide elmenned, és hát jobban jársz, mint ahogy előttem is írták, az MRI többszöröse ennek időben és hangos is, kattog, és az egy dolog, hogy ott betolnak egy csőbe, de még egy búra is lesz a fejeden.
2020. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem h segít más félelmeit gyerekesnek titulalni....
2020. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!