Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A doktornő törölheti a táppénz...

A doktornő törölheti a táppénzre való kiírást a rendszerből?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon lebetegedtem.

A mai nap voltam a dokinál és pár napra kiírt. Viszont jövőhéten vissza kell mennem.

A gyárban most szóltak, hogy szabadságot írtak rá.

Most nem tudom, hogy a doktornő bevitte a rendszerben vagy majd akkor fogja amikor visszamegyek hozzá és akkor adná ki a táppénzes papírt?


Nem szoktam beteg lenni így nem tudom pontosan hogy van ez.

Mert kérdezte a doki, hogy mi legyen és nem tudtam konkrét választ adni, mondtam hogy lehet szabit írnak rá de lehet jó lenne ha lenne igazolás róla.

Most ezt egyből beviszik a rendszerbe vagy akkor szokták kiadni az igazolásokat, amikor már visszamentem és minden oké?

Ha bevitte, akkor gondolom jövőhéten már nem fog tudni változtatni rajta a doki, jól tudom?



2020. jún. 25. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy telefon a dokinak?
2020. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg vagy és kiírt az orvos, az táppénz attól a naptól, hogy felvesz állományba, ezt a munkáltató nem írhatja felül. Ha jövő héten visszamész az orvoshoz és lezárja a táppénzt, kiadja a papírt is, amit ha leadsz a munkaadónak, tp-ként kell, hogy rögzítse.
2020. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen rendszerbe vitte volna be a doki?

Az kinek a rendszere?

Szóltál már első nap, amikor nem mentél be, hogy betegállományba (dokihoz) mégy?

2020. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem írhatja felül.

Azt nem tudom hogy kiírt-e. De akkor valszeg felvett az állományba...mert kérdezte a mai dátumot is..

2020. jún. 25. 15:51
 5/8 A kérdező kommentje:

#3


Betelefonáltam, hogy nem tudok menni dolgozni.

Aztán elmentem dokihoz.

Majd szóltam a gyárba, hogy azt mondta X napig nem mehetek.

Erre mondták, hogy akkor szabit adnak rá.

Azt nem tudom, hogy most a doki táppénzre írt be vagy nem.

Azt kérdezte, hogy akkor hogy írja, mai naptól kezdve (a gépbe írta).

Papírt semmit nem adott, azt mondta ha úgy van akkor jövőhéten.


Csak most mondhatom-e jövőhéten a dokinak, hogy szabadságot írtak rá?

És ha lehet akkor ne táppénz legyen?

2020. jún. 25. 15:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértetted, de attól függ, hogy te mit szeretnél, jó -e az neked, hogy a szabadságod terhére vagy otthon, illetve kellemetlen helyzetbe kerülhetsz, ha orvosi igazolást várnak, és te azt nem viszel. Szabadságra teljes bér jár; ha az orvos kiír, az első 15 napot betegszabadságnak hívják, a béred 70%-át kapod.

Semmilyen rendszerben nem kommunikál a munkahelyed és az orvos. A munkahelyed a táppénzes papír leadása után számolja a béred.

2020. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem értettem félre, mivel rengeteg szabadságom van. És a főnök mondta, azt ír rá.

A kérdésem az, hogy ha a doki tappenzes papírt akar adni, akkor azt megvaltoztathatja-e, ha meg mondom neki hogy szabadságban egyeztem meg a főnökkel?


Ők nem kommunikálnak egymással, de nincs beirva sehova, hogy xy ettől a naptól kezdve eddig keresőképtelen volt ez és e miatt? És ad egy igazolás, amit kötelesek a munkahelyen rögzíteni, akkor is ha másban egyeztünk meg?

Gondolom semmissé nem tehetik.

2020. jún. 25. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Az orvos oldalát nem látom, mindenesetre a munkáltatónak csak hó végén számít ez.


De egyébként nem is értem annyira, ha beteg vagy, akkor beteg vagy, ne szabin legyél. Hacsak nem extra jófej a munkáltatód, ne szívasd magad azzal, hogy kiveszel ennyi nap szabit, mert még mindig van fél év hátra.

2020. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!