Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik méreg károsítja az...

Melyik méreg károsítja az idegrendszert?

Figyelt kérdés
Szerintem néhány éve megmérgeztek, csak nem tudom, hogy kik és hol. Viszont az idegeimet taccsra vágta.
2020. jún. 28. 20:13
 1/10 Z003 ***** válasza:

Hát számomra a kérdés kicsit kétértelmű, arra gondolsz hogy a mentális állapotod romlott, vagy hogy maradandóan károsodtak az idegeid (ami például mozgási nehézséget vagy folyamatos fájdalmat okoz).

Ha az első akkor ott elég valószínű hogy nem méreg lehetett, amik hosszabb ideig tartó elmebajt okozhat az a higany és az arzén, de azok inkább skizofréniára,vagy pánikbetegségre hasonló állapotot okoznak. Viszont azoknak "a mellékhatási" elég könnyen felismerhetőek és az emberek nem szoktak velük évekig mászkálni.

Ha a második akkor ott már jóval szélesebb a választék. Bár azok amik a légzőrendszeren vagy a szájon át kerülnek be (pl. gázok, mérgező növények) azoknál nem jellemző hogy mondjuk a karban vagy a lábaknál okozzon kárt, ami megmaradhatna fájdalomforrásként. Amik okozhatnak helyi idegelhalást azok a mérgek amiket szövetbe adnak pl. kígyómérgek azok károsíthatják maradandóan az idegrendszert de vele együtt a közeli szöveteket is.


Így ennyi információval lehetetlen még csak közelítő választ is adni, viszont, ha megengedsz egy személyes véleményt szerintem nagyon kicsi az esélye hogy megmérgeztek. Idegfájdalmat vagy rossz mentális állapotot rengeteg minden előidézhet.

2020. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Pánikbetegség tünetei léptek fel, eléggé súlyosak, azt gondoltam eljött a vég.


Durva szívdobogások ami nem akart szűnni, lassulni.


Alvásképtelenség aztán totális kimerültség.


De voltak érdekesebb tünetek is. Például egyik nap gyakori vizelési inger.


Másik nap vastag fehér lepedék a nyelvemen. Gombócérzés a torokban.


Aztán néhány napra végtagzsibbadások. Gondolkodási képesség csökkenése.


Mai napig nem nyertem vissza teljes fizikai erőmet, mentális képességeimet, illetve mintha folyamatosan fáradt, kimerült lennék. Furcsa szívdobogások még mindig jelentkeznek.

2020. jún. 28. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek alapján valóban fennáll a mérgezés lehetősége, de hogyan történhetett ez?
2020. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Z003 ***** válasza:

A élőrre szeretnék szólni hogy nem vagyok orvos, így azért tessék fenntartással kezelni amit írok.


A pánikbetegséget általában nem mérgezés okoz (még ha az is válthat ki),

viszont a pánikbetegség általában együtt jár a szapora szívveréssel. Itt ugye nem tudom hogy ezek együtt jelentkeztek vagy nagy időközzel.


A gyakori vizelési inger lehet mérgezés jele, viszont gyulladásé is.

A szájpenész manapság azokra jellemző akik vagy nagyon elhanyagoljál a higiéniát, vagy nagyon gyenge az immunrendszerük, amit viszont okozhat nehézfém mérgezés is.

Ugyan ide venném a "gombócérzés-t" ami lehet egyszerű torokgyulladástól vagy mandulagyulladástól is, amik már kissé általánosabb kórok így ebből nagyon merész lenne az immunrendszer állapotára tippelni.


inszomniát nem okoznak a nehézfém mérgezések, épp ellenkezőleg fáradékonyságot okoznak (főleg a higany), viszont okozhatja szorongás/per depresszió ami sokszor együtt jár a pánikbetegséggel.


A végtagzsibbadás kissé komolyabb dolog is lehet, ez is utalhat mérgezésre de akár vérrögre is (bár az csak általában egy végtagot érint), vagy sok egyéb dologra is. Ezzel már önmagában is érdemes lehet orvoshoz fordulni. (persze csak ha az ember képes megkülönböztetni egy egyszerű gémberedést más dolgoktól.)


A csökkent fizikai teljesítő képességet legtöbb esetben vas hiány okozza (ez a bőrre és a haj egességére is kihathat). Ez amúgy elég gyakori a mai embereknél kisseb-nagyobb mértékben.


A mentális kétségek csökkenésére őszintén nem tudok tulzottan sok lehetőséget mondani. Akár valami mérgezés is lehet.


Viszont a kérdésben említed hogy néhány éve kezdődött. Ez azért fontos mert a mérgezések többsége folytonos tüneteket produkál, amik az idő során nem javulnak számottevően. Illetve nagyjából egy időben jelentkeznek.

Én mint nagyjából laikus azért mondanám hogy nem mérgezés mert (legalábbis ahogy én értelmeztem amit írtál) a tünetek nagy időközökkel és nem folytonosan jelentkeztek. (Bár tudtommal az is előfordulhat hogy zsírszövetben megkötött méreganyagok fogyásnál ujjra okozhatnak súlyosabb tüneteket, bár ebben nem vagyok biztos)


Meg ha egy dózisban kaptad a mérget akkor valószínűleg azt észrevetted volna a súlyosul tünetekből. Viszont lehetséges hogy valamilyen környezeti tárgyból veszed fel a mérget, (bár itt megint feljön az hogy akkor nem váltakoznának a tünetek). Érdemes lehet kőrbe nézni hogy esetleg nincs e régi (1900-as évek elejéről) zöld vagy kék tapéta/falfesték, vagy ha sokat dolgozol fesétekkel akkor a festékek anyagát. (régi elemek akkumulátorok is sok nehézfémet ólmot meg kadmiumot tartalmaztak)


De a legegyszerűbb és leg biztosabb, ha elmész orvoshoz és megkérdezed, elmondod a tüneteid és az elméleted. Ha indokoltnak látja kiír vizsgálatokra.

2020. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3


Magam sem tudom. Munkahelyen volt két személy akivel nem mindig volt felhőtlen a kapcsolat, és időnként cukorkával kínáltak amit elfogadtam és elfogyasztottam.


Illetve a barátnőmmel való kapcsolat sem volt felhőtlen, mondhatni inkább nekem köszönhetően voltunk együtt, ha józan ésszel tekintek vissza szerintem szabadulni akart tőlem, csak lehet, hogy sajnált.


Azon kívül máshol talán csak a bárban lehetett, de nem tudom hol jó móka a bárosok számára mérget önteni a sörbe.

2020. jún. 28. 23:23
 6/10 A kérdező kommentje:

4


Köszi. Milyen vizsgálatot lehet végezni mérgezés kimutatására? Illetve 4 év távlatából lehetségese?


Az orvos diagnózisa szorongásos-depresszió volt. A szapora szívverésen kívül nem találtak más szívproblémát. A vérképem is rendben volt. Viszont emlékszem a szapora szívverés és a lábzsibbadások voltak az első tünetek és azok annyira intenzívek voltak, hogy szerinten nem okozhatta semmi ami előtte történt velem, hiszen nem történtek olyan durva, traumatikus esetek velem az azt megelőző években.


Egyébként a legdurvább tünetek 2-3 hétig tarthattak, utána közepesen erős tünetek tartottak még 3 hónapot. Aztán lassan elkezdtem felépülni, de azóta is csak úgy 70-80% a legjobb állapotom amit elértem, egyes napokon inkább úgy 50%. Túlzott fáradtság, testi, ízületi, arc, szemfájdalmak. Gyakran jelentkező torokfájás. Ingerlékenység. Koncentrációs zavarok. Idegesség. Alacsony stressztűrő képesség.

2020. jún. 28. 23:34
 7/10 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem megkérdezni, hogy egy mérgezés meddig tart? A szervezet ki tud gyógyulni belőle, ki tudja üríteni a mérget a szervezetből?
2020. jún. 28. 23:39
 8/10 A kérdező kommentje:
A tünetek közül azt elfelejtettem említeni, hogy nagyon gyorsan le is fogytam. 2-3 hét alatt 8-10 kilót. Étvágyam nem volt semmi 2 hétig. Az első napokban a WC-re is sokat jártam hasmenéssel.
2020. jún. 28. 23:43
 9/10 Z003 ***** válasza:

A legtöbb szerves toxin hamar kiürül, az idegmérgek nagy részénél 3-5 óra, de a legtöbb toxin pár napon esetleg egy héten belül elbomlik.


A nehézfémekre ez nem igaz azokat nagyon nehezen üríti ki a szervezet, ezért veszélyesek. Ezeket főleg orvosi kezeléssel lehet eltávolítani, amúgy akár évekig a szervezetben maradhatnak akár tünetek nélkül is

2020. jún. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9


Értem, tehát akkor még mindig lenne értelme egy vizsgálatnak.


Ja és egy másik tünet amit akkor észleltem. Egyik kezem hideg volt, a másik meg meleg. Ilyen gondolom nem fordul elő normál esetben.

2020. jún. 29. 08:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!