Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lesz ez most, hogy...

Hogy lesz ez most, hogy megszűnik sokak tb-je?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, én fél évre kiesek a rendszerből, mert nem fizettem és nem dolgoztam. Ez után ha alkalmazottnak állok, mi történik? Onnantól fizeti utánam a munkahelyem, ez oké, de a mi lesz a kiesett fél évvel, lesz-e annak következménye? Utólag kifizettetik-e, ha egyáltalán nem vettem igénybe egészségügyi szolgáltatást?

2020. júl. 3. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, utólag 5 évre visszamenőleg bármikor behajthatják.

Kötelező fizetni, akkor is, ha nem veszed igénybe.

2020. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kellett volna fizetned. Be fogják hajtani, még büntető kamatot is tesznek rá.
2020. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Behajtani elvileg eddig is lehetett a kiesett tb-t, ha jól tudom. Csak kaptál azért ellátást.

Javítsatok ki, ha tévednék.

2020. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, így volt eddig.

Ha elkezdesz dolgozni, akkor rögtön rádszállnak, mert adótartozásnak kijön, és kapod a felszólítást, de ha nem is, akkor én úgy tudom, hogy akinek 6 havi tartozása van, az nem kap térítésmentesen ellátást, kivéve sürgősségit,mindegy,hogy utána rendesen fizeted.

Még az is lehet, hogy a munkáltató által megkeresnek emiatt és kötelezően lehívják a fizudból,de ebben nem vagyok biztos.

2020. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!