Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya Ct. Mit csinálnak...

Koponya Ct. Mit csinálnak pontosan? Van mellékhatása a löttynek amit inni kell ,vagy amit beléd szúrnak?Nagyon félek! Juli 16-án lesz.

Figyelt kérdés
Éhgyomorra kell? Inni lehet?Rosszul lehet lenni utána ?

2020. júl. 9. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem koponya MRI-m volt ott csak be kellett feküdni és kész

Itt viszont CT-n lehet, hogy kapsz intravénásan egy kis izotópot a karodba, meg kell inni kb 45 perc alatt lassan, egy liternyi ánizs izű löttyöt

Ha vége a vizsgálatnak minél hamarabb igyál rengeteg vizet aznap,és pisilj sokat hogy távozzanak a szervezetedből ezek az anyagok

2020. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.Amúgy keveset iszom,és rengeteget pisilek.Nehéz lesz meginni egyszerre :)
2020. júl. 9. 12:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad egyszerre meginni a kontrasztanyagot hanem adnak 45 percet rá és ezalatt a 45 perc alatt kell fokozatosan kortyolagtva meginni
2020. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen úgy értettem,bocsi.Kortyonként igen.Valamikor egy nap egy litert sem iszom meg.
2020. júl. 9. 13:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Itt meg kell innod az egy litert kb 45 perc alatt, szépen lassan kortyonként Csak így lehet sikeres a vizsgálat
2020. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Maximum vènásan adnak kontrasztanyagot, de nem is biztos, hogy adnak, a kérdéstől függ. Koponya vizsgálatnál inni nem kell, az csak a has vizsgálatánál szükséges. Arra szolgál, hogy a beleket el tudják különíteni egyéb szervektől és kóros képletektől, mert amúgy kb ugyanolyan színű lenne minden.
2020. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, előtte igyál vizet, mert a veséidnek nem tesz jót az esetleges vénás kontrasztanyag és a víz majd segít kimosni. Ne egyél előtte kb 4 óráig, hátha hányingered lesz a befecskendezett anyagtól.
2020. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
11-30. rá megyünk,se aznap nem eszek előtte.biztos ami biztos.Sosem tudni,elég hányingeres vagyok.Gondolom inni lehet előtte is.
2020. júl. 9. 16:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha kockázatos neked azt kiderítik. Maximum a vesére lehet káros ha jól tudom. :)
2020. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Inni nem kell semmit, mert azt csak hasi CT-nél kell. Izotópot nem kapsz, érdekes is lenne, ionizált jód tartalmú a kontrasztanyag, vénásan adják be. A vizsgálat napján legyél éhgyomorra, folyadékot kell inni, mert segíti a kontrasztanyag kiürülését a vesén keresztül. Nem tudom miért kérték a vizsgálatot, de ha ereket néznek, akkor mindenképpen adnak kontrasztanyagot, de bele is kell egyezned írásban ott helyben.
2020. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!