Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz menjek? (tüdő)

Milyen orvoshoz menjek? (tüdő)

Figyelt kérdés

Rólam azt kell tudni, hogy Pest megyében élek, és itt nem túl jó a levegő. Mostanában elkezdett érdekelni a tüdőm állapota. Én nem dohányzom, a családom sem dohányzik, de nem hagy nyugodni ez, hogy szeretném látni a tüdőmet, hogy "fekete-e."


Milyen orvoshoz menjek ezzel? Gondolom kicsit hülyének fognak nézni. :D

A pénz nem akadály, magánba mennék úgy is. Csak szeretnék megnyugodni, hogy minden rendben van-e.



2020. júl. 11. 14:40
 1/7 anonim válasza:
Pulmonológus
2020. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld :) és ő meg fogja nekem mutatni a tüdőm állapotát, színét? ha igen, hogyan, milyen módszerrel nézi meg? mennyibe kerülhet ez kb?
2020. júl. 11. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Pulmonológia.

Van TB támogatott rendelés is, első körben tüdőkapacitást mérnek (bele kell fújnod egy csőbe), ha kell további vizsgálatokat (röntgen, labor, CT) fog kérni.

2020. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pulmonológushoz csak csak ugy jutsz el,ha a házi orvos beutal a tüdőgondozóba.Ha itt problémát találnak,utalnak a Korányi kórházba.

A pénzt felejtsed el. A sorrendet szám.gép rögziti.Már 1 éve várok rá.Tb.támogatott,és fizetni sem kell.

2020. júl. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De magánkórházban is van rá lehetőség, nem? Én csak magánba járok, oda nem kell ennyit várni. Csak egy szűrő, vagy kontrollvizsgálatra mennék, hogy lássam, minden rendben van-e.
2020. júl. 11. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Mehetsz magánrendelésre is, oda nem kell beutaló, de a kérdés alapján teljesen felesleges.

Mármint hogy oda előbb kapsz időpontot.

"Csak egy szűrő, vagy kontrollvizsgálatra mennék"

Tüdőszűrésre bármikor mehetsz, szintén TB támogatott.

Kontrollra csak akkor tudsz menni, ha már voltál vizsgálaton, és ellenőrzik a változásokat (ezét hívják kontrollnak).

"A pénz nem akadály, magánba mennék úgy is."

Ezesetben viszont értelmét veszti a kérdés. Bármit megcsinálnak ha kifizeted.

Google a barátod (nem tudjuk neked hol lenne jó a vizsgálat), írd be hogy pulmonológia magánrendelés, és mazsolázgass.

2020. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tüdőszűrésem voltam már, de régen és nem találtak semmit, meg félek a radioaktivitástól, oda csak úgy nem mennék.


Köszi, nem tudtam, hogy ilyen is van :)

2020. júl. 11. 18:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!