Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az új TB rendszerben most...

Az új TB rendszerben most akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

Juli 1-től ugye szigorítottak, inkább nem mennék bele, hogy ez mekkora aljas húzás volt a szegények számára és akik feketén kénytelenek robotolni vagy éhbért keresnek...


Most akkor ha fizetem júliustól, ugyanúgy jogosult leszek eü. ellátásra, mindenre mintha egy munkahely fizetné pl.? Vagy van amire nem? Össze-vissza infók vannak a neten!

Gondolok itt műtétek, fogorvosi kezelések-tömések, háziorvos, labor stb.



2020. júl. 26. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magad fizeted a havi 7710 forintot, teljes körű egészségügyi ellátásra vagy jogosult.
2020. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Potyázni és a rendszeren (mások befizetésein) élősködni az aljas húzás.

Nem csak mostantól kell fizetni, hanem visszamenőleg az elmaradást is. Számolják, nyilvántartják.

2020. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ez nem igaz, kívánom sose juss olyan helyzetbe, hogy döntened kelljen 7000ft-on élelmet veszel vagy tb-t fizetsz! Ne általánosítsunk!


Az pedig nem igaz, hogy visszamenőleg is kell! Vagyis csak részben, igen nyilvántartják és nyilván majd rendezni kell ha valaki anno felhalmozott, de eddig attól ellátták!


Az új renyszerben pedig mindenki 0-ról indul, új nav számlára is kell fizetni épp ezért, és ha ott gyűlik össze 6havi, akkor vonják meg és tagadják meg (a sürgősségi ellátást kivéve minden) eü. ellátást!


Én csak arra voltam kiváncsi, teljeskörű lesz e az eü. szolgáltatás...vagy netán korlátozott...mert nem társadalombiztosításod lesz(mint mikor munkahely fizeti), hanem csak eü. járulékot fizetsz!

2020. júl. 26. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az igazságosabb lett volna, ha mérlegelik ki miatt nem tud fizetni. Valóban új számla van erre és ugyebár január 1-ig aki nem fizet, annak meglesz a 6 havi elmaradás és hát akkor gondok lesznek.

Ha fizeted magad után, akkor ugyanazt az ellátást kapod meg, mint pl. ha a munkáltató fizeti utánad, itt csak egyféle járulék van.

2020. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!


Igen, azzal én is egyetértek hogy a tényleges putyautasokat szűrjék ki, pl. a vizitdíj értelmesebb lett volna anno szerintem.

De az is igaz, hogy én is ismerek olyat, aki szerint neki "alanyi jogon jár" és eszébe sincs fizetni, pedig bőven megtehetné!

De nem mindenki ilyen és az önkormányzat is csak 1 évre vállalja át, azt is feltételekkel...nekem 1000ft-on múlt az elbírálás pl. Ugye a családban az 1 főre jutó összeget nézik, így persze, hogy halmozódik a tartozás, a szegényt embert az ág is húzza!

Igazán mérlegelhetnének igazságosabb, valósabb szociális alapon! Dehát ez magyarország és a "kormányunk."

2020. júl. 26. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi.Tuti ez a 6 honap??

3, osszeg nelkuli csekket kaptam

2020. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, tuti. Ráadásul a baj az lesz, hogy a rendszer barna jelzést fog adni, ami azt jelenti, hogy felvenni a beteget csak fizetősben engedi majd, szóval lesz itt még sok probléma ezzel, na meg mennyire lesz naprakész a nyilvántartás.
2020. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is 3at kaptam, az összeget neked kell ráírni.

Gondolom a köv 3. havi is majd jön postai úton.

2020. júl. 26. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!