Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a szemorvos megvizsgál és...

Ha a szemorvos megvizsgál és mindent rendben talál, akkor miért romlok le a látásom másnapra?

Figyelt kérdés

Szemnyomásmérésnél a szembe csapódó levegő lehet a ludas? Az egyik szemem korábban is gyenge volt már, de most konkrétan az orrom hegyéig is enyhén homályosan látok és azzal a szememmel nem tudom a telefon kijelzőjéről leolvasni a betűket rendesen. Nem tűnik olyan rossznak, de ha felveszem a szemüvegem akkor semmi nem változik. Úgy 1 hónappal ezelőttig mindkettő -0,25 volt, most sem lehet sokkal rosszabb.


Mintha a szemem elvesztette volna a fókuszképességét, a jobb szemem is tud távolra rosszul látni, utána viszont kitisztul, a bal viszont mintha mindenhova ugyan olyan rosszul látna.

A háziorvosom annyit mondott hogy menjek vissza a szemészetre, de a szemészet ma zárva én meg elutazok.


Kétségbe vagyok esve, ha baj van akkor a doki hogy nem látta?


2020. júl. 29. 10:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Használok szemcseppet, szemgyulladásra mindig bevált és szemszárazságra is. A bal szememet csípi enyhén még percekkel később is, a jobb szemem üdébbnek érzem. 2 hete pont fordítva volt.(akkor a jobb szemem kapott huzatot)
2020. júl. 29. 10:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Tuti nem a szemnyomás meréstől van. Nekem 3 havonta mérik. Ne viccelj már hogy egy kis levegő bármi kárt okozhat.

-0.25 re nem is hord senki szemüveget de te az orrodig sem látsz? Picit gondold át a leírtakat mert így az orvos sem tud segíteni rajtad. Gondolom nem örökre utazol el. Majd elmész az orvoshoz ha hazajöttél. Ha meg tényleg semmit nem látsz akkor nem a szemed lenne a fontosabb? Nem érthető mit vársz? Mi mondjuk meg ez alapján az érthetetlen katyvasz alapján mi baja a szemednek?

2020. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem fokozatosan homályosul el minden a távolban. Közelre és távolra is minden ugyan annyira homályos (a bal szememmel) és ha felveszem a szemüvegem az sem változtat. A doki most nem nézte a szemem erősségét. Ez tavaly októberben lett mérve. Fogalmam sincs mi van most, azt tudom hogy be vagyok pánikolva és nem tudom van-e értelme visszamenni olyan orvoshoz aki elsőre sem talált semmit, pedig mondtam hogy a bal szememmel mosódnak a betűk és azt is mondtam, hogy milyen a szemüvegem dioptriája.
2020. júl. 29. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor talán menj egy másik orvoshoz
2020. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha még olvasná valaki a kérdést. A Lyme kórom miatt romlott le a látásom. Mióta szedem a gyógyszert visszatért a látásom.
2020. aug. 10. 00:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!