Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya MRI angiográfiával...

Koponya MRI angiográfiával volt- e valakinek mostanában?

Figyelt kérdés
Leírná, hogy zajlott? Mennyivel több idő vagy macera, mint egy sima Mri? Én a Semmelweis Eü kft- hez mennék, ott volt valaki?

2020. aug. 6. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem ennek a betegségnek van magyar megnevezése is .

Azt használd ,és akkor talán válasz is érkezik.

Itt nem orvosok válaszolgatnak.

2020. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nem egy betegség, hanem egy vizsgálat elnevezése. És szerintem azt kérdezek amit akarok, ha nem tetszik ne olvasd, főleg ne válaszolj ha nem tudsz. Szerintem sok időt spórolnál Magadnak és másoknak is. És, hogy ezt ne vedd sértésnek, direkt nagy betűvel írtam a Magadnak szót, hogy lásd én nem vagyok műveletlen és bunkó! Köszönöm az értékes megnyilvánulásodat azért!
2020. aug. 6. 18:45
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

A kontrasztanyagos MRI annyiból más, hogy egyrészt 2x annyi idő, mint a sima nativ, másrészt kapsz egy szurit is.

De a kérdés nekem sem világos, mert van kontrasztanyag nélküli MR vizsgálat is, ami MRA, viszont a koponyánál lehet, hogy ezt nem alkalmazzák.

2020. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A vizsgálat pontos neve: "TOF Angiographia natív agykoponya vizsgálattal együtt"

Ez egy 3 teslás MRI- vel végzett vizsgálat az említett szolgáltatónál. Azért natív, mert nagyobb a felbontása, mint a 1,5 t- nek. És itt az ereket külön vizsgálják. A kérdés erre vonatkozott, de már sikerült informálódnom. Azért köszi.

2020. aug. 10. 18:31
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, de ezek szerint akkor nem kontrasztanyagos, hanem MRA, vagyis kivonási és egyéb szekvenciákkal képezi le az ereket.
2020. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem kontrasztos, a többit nem tudom. Majd kiderül. A lényeg, hogy kicsivel többet kell bent feküdni, de semmi extra. Kontraszt csak akkor lesz, ha valami gyanús, de nem hiszem, hogy kell. Remélem… .
2020. aug. 10. 19:02
 7/9 A kérdező kommentje:
2020. aug. 10. 19:04
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Rendben, akkor majd kiderül, jobbulást neked!
2020. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi😀
2020. aug. 11. 05:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!