Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen esetben lehet TB...

Milyen esetben lehet TB támogatott pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
Ugyan úgy bármilyen gonddal fel lehet keresni, mint a magán orvost, vagy csak ha egészségügyi problémával kapcsolatosan van lelki gond? Kell esetleg beutaló háziotvostól? Bármilyen információ érdekel a témában

2020. aug. 14. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Háziorvos beutal a pszichiátriára, a pszichiáter pedig elrendelhet pszichológiai kezelést, ha úgy látja jónak.
2020. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha nem akarok pszichiáterhez menni?Akkor nincs is ilyenre lehetőség?
2020. aug. 14. 15:31
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Mitől félsz...?

Ugyanazt elmondod neki, amit a pszichológusnak is elmondanál..

Hidd el, nem kap be keresztben. :)) És nem fog beléderőszakolni semmiféle gyógyszert...

Szépen elmondod neki, hogy elsősorban pszichológusi segítséget szeretnél. És megírja a beutalót.

2020. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem tudom mennyire venne komolyan akár a háziorvos

Mert fizikai tüneteim nem igazán vannak, csak úgy érzem hogy segítségre lenne szükségem a helyzetemben, a lelki gondjaim miatt

Meg sajnos hallottam nem egy olyan példát hogy a háziorvos is csak felírja a nyugtatót és kész

2020. aug. 14. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

nyomatékosan kérd meg, hogy adjon beutalót, a problémádat majd ott szeretnéd elmondani és nem neki


normálisabb helyeken amúgy a pszichológus és a pszichiáter a háttérben együttműködik. ha a pszichiáter úgy ítéli meg, hogy terápiára van szükséged, átirányít oda.

ha először a pszichológushoz kerülsz, és ő úgy ítéli meg, hogy kéne egy kis gyógyszeres támogatás, átküld a pszichiáterhez.


nem kell félni, kényszeríteni nem fognak semmire

2020. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A pszichiáter orvos. Hadd ítélje már meg, mi a bajod, és mire van szükséged. Természetesen meghallgatja a kérésed. De ugye tudod, hogy ez nem kívánságműsor...

Én a háziorvosnál kezdtem, pánikrohammal Adott xanaxot, azt mondta, hogy az kitart, amíg szakorvoshoz jutok. 3 hétre kaptam időpontot. Megvíizsgált, írt gyógyszert, és beutalt pszichológushoz is. Nos, 3 hónap után sikerrel kikúráltak. Semmi rettenetes nem volt a kezelésem alatt.

2020. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Olyat én is ismerek akit pánikrohammal kezeltek

Az rendben is van, hogy ahhoz kell gyógyszer meg pszichiáter meg pszichológus meg minden

De ha csak magánéleti problémáim vannak amiket úgy érzek hogy nem tudok egyedül kezelni és nem elég a család/barátok támogatása arra kétlem hogy gyógyszer kéne

2020. aug. 14. 18:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg telefonos lelkisegély? Ha csak arra lenne szükség, hogy valaki megértő meghallgasson és kívülállóként tanácsot is tudna talán adni...bár nem pont ez volt a kérdés, de szerintem ez is megérne egy próbát, hátha segítene. Kitartást!
2020. aug. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell beutaló. Ahova tartozol kérsz időpontot

A beugró valóban a pszichiáterrel való találkozás. Velem kitöltettek egy tesztet majd beszélgettünk 20 percet és utána mehettem 10 alkalmas pszichológusi alkalomra. Ha budapesti vagy más lehetőséfek is vannak. Pl Semelwais egyetem pszichológiai tanszékére is lehet időpontot kérni. Az is ingyenes ott pszichiáterrel sem kell találkozni. Vagy az Ébredések alapítványhoz is lehet menni. Ott is van az elején egy beszélgetés pszichiáterrel és utána kapsz egy pszichológust. Ott kell fizetni de csak ha van elég jövedelmed megegyezés szerint. Nem olyan sokat mint magánban. Művészet terápia is van meg minden féle programok.

2020. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Folyt. Ha te úgy érzed segítségre van szükséged ne tarts attól hogy nem vesznek komolyan. A pszichiátertől ne félj. Egyrészt akinek bogyót írnak sem kötelező beszedni. Én pl megmondtam hogy nem. Ez csak egy javaslat. De ez csak azért kell, hogy eldöntsék mire van szükséged meg kire. Mert tb alapon sem egy pszichológus rendel töbnnyire. Mindegyik máshoz ért jobban. Pl. Családterápia, kamaszkori problémák, gyász feldolggozás stb. A pszichiáter csak eldönti melyikhez fogsz járni. Nem kell ettől félni. Vele amúgy is csak egyszer találkozol az elején.
2020. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!