Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ebben az esetben, ha mentőt...

Ebben az esetben, ha mentőt hívnék ellátnának?

Figyelt kérdés

Vashiányom van, valószínúleg gluténérzékenység az oka. Csináltattam foodtestet, de az nem hivatalos orvosi vélemény, a lényeg hogy nagyon sok pozitív értéket kaptam.

Felhívtam a gasztroentrologiát, akik csak szeptember végére adtak időpontot kb egy hónappal ezelőtt, mondtam nekik hogy én addig nem bírom ki mert nagyon rosszul vagyok. Erre azt mondták hogy sürgősségi ambulanciát kell akkor hívni.

Most eljutottam oda, hogy elmegyek dolgozni, hazamegyek alszok, egy kicsit felkelek megint alszok, reggel nem tudok felkelni így sem az ágyból.

Kaptam ötleteket pl. cékla, de nem tudom egyszerűen tartani, sokszor étkezések is kimaradnak annyira nincs időm a sok alvás miatt. Ez egy ilyen ördögi kör.

Már egyszer jól voltam amikor áttértem a paleo étrendre, de utána a gasztrosok telefonon keresztül történő egyeztetés után mondták, hogy egyek péksüteményeket, mert különben nem fog kimutatni semmi a vizsgálat és akkor nem kapok róla papírt.



2020. aug. 14. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
A foodtest a legnagyobb kamu és lehuzas, semmi orvosi alapja nincs. A cekla növényi vasforras, rossz a felszivodasa. Állati eredetű forrást válassz, de h felszivodasi zavaros van akkor nemigen fog rendeződnek. Szeptember vege nem olyan vészes fel lábon állva is kibirod, ha viszont mentőt Hivsz kamuzd be h nem tudsz enni és inni és osszeestel különben haza fognak küldeni...nekem 20 évesen olyan gyomor panaszaim voltak h fogytam tíz kilót három hónap alatt mar inni is alig tudtam, gasztro közölte h nyolc hónap múlva van az első időpont utána több mint fel év mire minden vizsgálat lezajlik. Jaigen a tíz kiló az amúgy sem túl nagy sulyombol ment le...szóval a szeptember végével szerencsés vagy. Nagyon nehéz helyzetben vagy, sok kitartást kívánok! (És ha teheted menj maganba h belátható időn belül rájöjjenek mi a gond...)
2020. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fent leírt probléma nem mentő feladat. Ne vegyük el a mentőt a tényleges sürgős esetektől.


Értem én, hogy problémád van. Gasztroenterológiai szakrendelésre kell menni. Ha hosszú a váróslista, akkor magánban.

2020. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2es jól mondja, ez nem mentőfeladat, csak elveszed a mentőt olyantól akinek szüksége van rá.


Ha rosszul érzed magad, menj a sürgősségire, vagy menj magánrendelésre, oda előbb kapsz időpontot mint szakrendelésre. Egy mentőtiszt

2020. aug. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a mentőkre tartozik. Ez nem egészen úgy működik, hogy "sokára adnak időpontot, bevitetem magam mentővel a sürgősségire"...

Háziorvostól kérj egy beutalót vérvételre, és írass fel vasat.

2020. aug. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csalán tea vashiányra!
2020. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!