Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jártál már úgy, hogy valami...

Jártál már úgy, hogy valami kötelező vizsgálatnál (fogl eü, suli stb) arra számítottál, hogy csak papírozás lesz, aztán közben nagyon alapos lett a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, mint amikor valaki irodai munkára jelentkezik, azt hiszi, hogy max vérnyomásmérés lesz, erre alsóneműre vetkőztetve tetőtől talpig megvizsgálják.


Kérek mindenkit, hogy a KÉRDÉSRE VÁLASZOLJON!

Nem érdekel, hogy az orvosnak mi a dolga és ezt kezdik érvelgetni, nem érdekel, hogy valaki visszakérdezzen, hogy orvos előtt miért baj levetkőzni, stb stb stb. Szóval a visszaforgató, nem akérdésre adott válaszok inkább ne. Saját tapasztalatokra vagyok inkább kíváncsi.



2020. aug. 23. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból normális vizsgálatra számítok, szóval csak a fordítottja fordult elő, de az elég gyakran.
2020. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha orvosi vizsgálatra küldenek, akkor számomra alap, hogy nem csak vérnyomást mérnek, mert az teljesen lényegtelen. Ezért minden esetben arra számítok/számítottam eddig, hogy rendesen megvizsgának, ezért olyan nem fordulhat elö, amit írtál.


De ettöl függetlenül nem értem, mi lenne ezzel a probléma, ha most közlik velem, hogy teljes körü orvosi kivizsgálás következik, az sem jelent számomra semmiféle gondot, és nincs különbség számomra, hogy most mondják meg, vagy pár nappal korábban.

2020. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem utoljára iskolában volt olyan, hogy rendesen le is kellett vetkőzni, mérlegre is állítottak meg ilyenek, az (csak szakmát adó) kereskedelmi suli volt.

Azóta volt pár foglalkozás-egészségügyim, mindegyik irodai munkához kellett, és csak látást, vérnyomást ellenőriztek, egyszer vércukorszintet is, kitöltettek egy halom papírt (korábbi betegségek, műtétek, érzékenységek, allergiák, közeli rokon komoly betegségei, szedett gyógyszerek stb.), ezek közül csak az egyiknél volt, hogy a felsőt le kellett vennem fonendoszkópos vizsgálathoz.

2020. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Aki orvosi alkalmasságira megy, annak erre kell számítania, józan paraszti ésszel.
2020. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer, szintén irodai munkához kellett. Azzal kezdte a doki, hogy felsőt le, és egy kész tornasort le kellett nyomni, majd ezer kérdést tett fel. Eléggé ledöbbentem, kicsit le is fagytam, előtte én is ahhoz voltam szokva, hogy megkérdezték, hogy minden rendben van-e, esetleg egy vérnyomásmérés. Szerencsére azóta nem volt részem ilyen kínos verzióhoz. Ha panaszom van, akkor a saját háziorvosomhoz megyek és nem az üzemorvoshoz, ezért feleslegesnek is tartom.
2020. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elöször nem értem, ezen Mi a kínos, ha egy orvos rendesen megvizsgál?

Másodszor meg ÉPPEN AZÉRT kell üzemorvso, mert a saját orvos rengetegszer ad ki hamis igazolást.

2020. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Látom, a 6-osnak szövegértési nehézségei vannak.
2020. aug. 23. 22:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlaton voltam az urologian. Akik a rendészeti alkalmassági miatt jöttek eléggé meglepodtek a prosztata vizsgálaton. 😂
2020. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én jártam már így, munkaköri vizsgálaton. Tudtam, hogy rendes vizsgálatra kell számítani, nem csak egy-két kérdést fog az orvos feltenni, de max a felső kigombolására, felhajtására és fonendoszkópos meghallgatásra számítottam. Ehhez képest szólt, hogy vetkőzzek le, de legjobban akkor lepődtem meg, amikor kiderült hogy nem elég félmeztelenig, hanem lefelé is tovább, egészen mezítlábig (csak alsónemű maradhatott). Ezután vérnyomás, hallgatás, hasnyomkodás, gerinc, reflexek, lúdtalp, egyensúly (csomó tornagyakorlat), pulzus mérése bokán.
2020. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így, a háziorvosomnál. Csak egy allergia-receptért mentem, aztán közölte, hogy mivel már úgyis régen látott, meg is vizsgálna. Kérte, hogy vetkőzzek alsónadrágra, majd megvizsgált alaposan. A legvégén megkérdezte, hogy voltam-e már urológiai vizsgálaton. Mivel még nem, mondta, amennyiben nem bánom, szeretné áttapintani a heréket is. Utána még megkérdezte, hogy a fitymám gond nélkül hátracsúszik-e a makkról, de azt már nem nézte meg.
2020. szept. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!