Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltört a felkarom szilánkosra,...

Kovacsattila1991 kérdése:

Eltört a felkarom szilánkosra, és nem muűtötték meg. Levették a gipszet, és nem mozog a karom. De ami a legnagyobb probléma, hogy ferdén forrt össze. Mára rendrzten a tb-met. Ha visszamegyek hogy törjék el újra, és műtsék meg, akkor megteszik? Ferde

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Ilyet nem nagyon tudok elképzelni.

Mármint ha a fedezetlen TB-re fogod.

Az ellátást akkor is megkapod, csak kiszámláznak mindent.

Szerintem itt arról van szó, hogy Te nem fogadtad el a műtétet a fedezetlen TB miatt, mivel tudtad hogy fizetős, és nem volt miből fedezni.

2020. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Dehogy. Vártam hogy műtsenek meg, de nem tették. Azt mondták konzetvazív úton is meg fog gyógyulni. Meg de hogy... Pedig szilánkosra tört.
2020. szept. 7. 18:06
 3/14 A kérdező kommentje:
Meg amúgy is ki az isten kérte hogy te itt találgass. Kicsit pofátlanság
2020. szept. 7. 20:20
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
A pofátlanság az, hogy eddig nem fizetted.
2020. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem a vállam tört el télen, 9 mm-es elmozdulás volt és egy darabka letört, előszőr műtétet mondtak, de utána konzervatív kezelés lett nekem is. 3 hét után már gyógytornára kellett járnom, eleinte nekem is nehezen mozgott, de kb 1 hónap alatt sokat javult a tornától. Neked nem kell kontrollra menned?
2020. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom honnan veszed, hogy ferdén forrt össze. Ha a kontrollon gipszlevétel után a doki mondta, akkor azt helyre kell hozni műtéttel, ezt javasolnia kell, ezt nem te döntöd el. Az, hogy nem mozog most az a gipsz miatt van, tornáztatni kell, ez minden gipszelés után így van, 1-2 hét és mozogni fog újra.
2020. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szemmel láthatóan nagyon ferde. Az orvost nem igazán érdekelte. De kellene járni gyógytornára de nem írt még ki rá. Remélem ki fog. Ez a Nyíregyházi ellátás nem a legegyszerűbb. Főleg hogy nekem voltak gondok a tb vel, így nem is igazán foglalkoztak velem. Gondolom a műtét költsége miatt nem műtött meg az orvosom,pedig én szerettem voona.Nem vagyok egyszerű helyzetben. A műtétet is várom, de közben a kezemnek is gyógyulnia mozognia kellene. A könyököm egyáltalán nem hajlik felfelé és erő sincs benne. Most türelemmel leszek a kontrolig, addig tornáztatom ahogy tudom.
2020. szept. 8. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
Először is a TB jelenleg nem határozza meg, hogy ki milyen ellátást kap, egy törés ellátását amúgy sem tagadhatja meg az ellátó ennek hiánya miatt, ha műteni kell, akkor műteni kell és kész, izgulni emiatt csak januártól kell. A másik dolog meg, hogy ez nem így megy, hogy gondolod amiatt nem láttak el megfelelően, mert ez nem így működik. Ha ez a helyzet állna fenn, akkor azt közölni kell és ugye a lehetőséget is meg kell adni a betegnek, hogy akár ki is fizetheti. Harmadrészt olyan nincs, hogy TB-re ellátnak, begipszelik, de a műtét nincs fedezve, emiatt nem műtenek, mert ha nincs TB és arra az ellátás nem megoldható, akkor eleve nem csinálnának semmit amíg nem fizetsz érte.
2020. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ypszilon köszönöm a felvilágosítást. Akkor most kontroll alatt jelezni fogom a kérelmem a műtéttel kapcsolatban. De látni fogja az orvos is, hogy jogosan teszem. Hátha megoldódna így ez a szar felállás
2020. szept. 8. 15:13
 10/14 A kérdező kommentje:
De viszont azr mondták, hogy csak életveszéllyel járó műtétet kötelesek végre hajtani!Ebbe én nem tartoztam bele, és tb sem volt.
2020. szept. 8. 15:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!