Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi ideig tart a karantén...

Mennyi ideig tart a karantén feloldása a második negatív teszt eredményétől számítva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A közeljövőben haza kell mennem Magyarországra pár napra. Arra lennék kíváncsi, hogy a második COVID teszt eredményének bemutatásától és a karantén lezárásának kérvényezésétől nagyjából hány napot kell várni, hogy feloldják?

Ha esetleg valaki volt már hasonló helyzetben és leírná a tapasztalatait, azért hálás lennék.


További szép napot mindenkinek!



2020. szept. 15. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0 perc. Ha majd valaki pattog, akkor nézzenek utána és rájönnek, hogy már megvolt a 2 teszt. Egyébként sem fog az utcán megállítani a rendőr, hogy na, nézzük csak, maga szakállas, magának vajon nem kéne karanténban lennie?
2020. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az utcán természetesen nem fognak megállítani, de el tudom képzelni azt a szituációt, hogy már megvan a 2 negatív tesztem, elmegyek otthonról és pont akkor jönnek, hogy levegyék a piros cetlit és tudjuk mennyire működik "jól" otthon a bürokrácia, így azzal a lendülettel meg is büntetnek, mert még azelőtt elhagytam a karantént, hogy hivatalosan megtehettem volna.
2020. szept. 16. 09:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Az otthont 2 negatív teszt után lehet elhagyni, nem azután, hogy fél évig tévedésből nem jön senki levenni.
2020. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na ez az amiben nem vagyok teljesen biztos, mert itt: [link] azt írják legalul, hogy:"A karantén kötelezettsége fenáll addig, amíg az illetékes hatóság határozattal ez alól fel nem menti".
2020. szept. 17. 00:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túlliheged. Ha úgyis azzal a céllal mennek, hogy letépjék a papírost, akkor nem hiszem, hogy azzal fognak szórakozni még elötte 10 percet, hogy felkutassanak a lakásban. Be van zárva és kész, ha annyire ráérnek üldögéljenek ott egy fél napot.
2020. szept. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!