Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok es egészségügyben...

Az orvosok es egészségügyben dolgozók nagy része miért teltebb, ha nekik pont az egészséget és az egészséges életmódot kéne hirdetniük?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem az eü dolgozókat kell nézni, hanem a "klienseiket".

Van az a mondás, hogy "A cipésznek lyukas a cipője", de attól még lehet, hogy jó cipőket készít. :)

Mi sem járunk háziorvosunkhoz a gyerekekkel, mert az ő gyereke gyakran meg van fázva. Ha a saját gyerekét nem tudja egészségesen tartani, akkor miért fogadnánk meg a tanácsait. E helyett inkább azok példáját követjük, akik nem szoktak megfázni.

Ismerek több olyan táplálkozási tanácsadót is, aki nagyon kövér. Viszont a kliensei szép eredményeket értek el. Inkább járnék hozzá, mint egy olyanhoz aki sovány de a kliensei kövérek.


Persze igazad van, kérdező. Az lenne a legjobb reklám, ha ők is odafigyelnének magukra.

2020. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy dietetikus nőhöz kellett volna járnom tanácsadásra, kb 110 kiló volt. Nem is értette, hogy miért mosolygok. Meg persze nem is mentem többet, de magamtól lefogytam. Az ilyen "szakemberekre" mondják, hogy hiteltelen.

Kicsit OFF bocsi. A hiteltelenség netovábbja Csernus Imre. Igaz, hogy a kokainról leszokott (vastaps), de azt elfelejtette mondani, hogy közben nyugtató függő lett. Párkapcsolati tanácsokat is ad, miközben 4 komoly kapcsolata ment gallyra. Akkor inkább ismeretlen idős emberektől kérek tanácsokat, akik 100 évig élnek, egészségesek, és nem váltogatják a házastársukat évente.

2020. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Az egészséges életmód és az orvosi munka üti egymást, ráadásul az egészséges ételek túl drágák a fizetésükhöz képest.
2020. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Mo-on minden korosztályban és minden munkakörben rengeteg a dagadt. Ők sem kivételek.
2020. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem fogadok el kritikát olyantól akihez tanácsért sem fordulnék.

A másik ami eszembe jut:


Van olyan hogy bort prédikál és vizet iszik.


Ilyen orvossal találkoztam többel is...

2020. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Alapvetően az egészségügyi tanácsok megfogadása a te érdeked, nem az orvosé vagy az egészségügyi dolgozóé. A legjobb barátom építész, felesége belsőépítész, egy kis albérletben laknak. Mégsem kérdőjelezi meg senki, hogy kiváló szakemberek. Nem kellene mindig mindenre a kifogásokat gyártani, különösen nem, ha az egészségünkről van szó. Vagy akkor írjatok egy papírost a tárcátokba, hogy ha valaha kaptok egy szívrohamot, csak olyan orvos műtsön titeket, aki megfelel az egészséges életmódot követő ember képének, ha kicsit is elhízott az éppen ügyeletes szakember, akkor ne merészeljen hozzátok nyúlni.
2020. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Én leendő orvosként támogatnám, hogy az orvos nézzen ki egészségesen, csak sajnos ez sokszor nem megvalósítható. Én szerencsére nem vagyok hízékony, de anatómia szigorlat előtt 10 kilót fogytam, olyan voltam mint egy csontváz, pedig ettem rendesen. Tudom, hogy káros az energiaital, de ha nem iszom, nem tudok ébren maradni tanulni. Minden orvos tudja, hogy káros a dohányzás, de ő is csak ember, ő is rá van függve, neki is ugyanolyan nehéz letenni, mint annak a betegnek, akinek ezt javasolják. Attól még kötelessége a beteg tájékoztatása, és el lehet hinni, nem poénból mondja, ért hozzá. Egy kövér orvos is tudja, hogy káros az egészségére az elhízás, de attól még ő is ember, neki is sokat kell tennie, hogy lefogyjon. Akaraterő kérdése, és ha az orvosnak nem is volt elegendő, akkor a beteg szeme előtt az legyen, hogy de neki igenis lesz akaratereje, a saját egészsége érdekében.

Illetve tegyük hozzá, hogy az orvosi szakma mellett egészséges életmódot fenntartani nem éppen egyszerű.

2020. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!